ASUS Aura ile LED şerit kontrolü

Voyvoda

Decapat
Daha fazla  
Bende ASUS ROG Strix B350-F anakart var. Bu anakartta bulunan Aura özelliği ile normal netten aldığım LED'lerin kontrolünü sağlıyabilir miyim? LED'de herhangi bir özellik bulunması gerekiyor mu? LED'in uzunluğu önemli mi? Verdiği güçten dolayı 2M'den fazlasını çalıştırmıyormuş galiba, öyle bir şey okudum. LED'de özellik olacaksa, ne özelliği ve öneri LED?

Yani benim yapmak istediğim, kasamın ışıkları ve masamda bulunan LED'leri ASUS Aura yazılımı ile hepsini kontrol etmek istiyorum, bu mümkün mü? Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart elimde ancak sistemi yeni yeni topladığımdan dolayı işlemci ve RAM daha alamadım. Haliyle çalışmıyor ondan dolayı deneyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Bende ASUS ROG Strix B350-F anakart var. Bu anakartta bulunan Aura özelliği ile normal netten aldığım LED'lerin kontrolünü sağlıyabilir miyim? LED'de herhangi bir özellik bulunması gerekiyor mu? LED'in uzunluğu önemli mi? Verdiği güçten dolayı 2M'den fazlasını çalıştırmıyormuş galiba, öyle bir şey okudum. LED'de özellik olacaksa, ne özelliği ve öneri LED?

Yani benim yapmak istediğim, kasamın ışıkları ve masamda bulunan LED'leri ASUS Aura yazılımı ile hepsini kontrol etmek istiyorum, bu mümkün mü? Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart elimde ancak sistemi yeni yeni topladığımdan dolayı işlemci ve RAM daha alamadım. Haliyle çalışmıyor ondan dolayı deneyemiyorum.

Normal LED ile Aura Sync kontrol sağlayamazsınız ASUS ROG STRIX RGB LED şerit ile sağlayabilirsin, ne yazık ki bizim ülkemizde bildiğim kadarıyla satılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus'un "ASUS ROG STRIX RGB LED" diye bir ürünü yoktur. Sadece ülkemizde değil dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ürün satılmıyor. Uzunca araştırmama rağmen bulamadım. Asus Aura Sync destekleyen RGB led şerit bulman yeterli olacaktır ki üretilen led şeritlerin çoğu (NZXT, Akasa, Aerocool, Phanteks) gibi markaların hepsi Asus Aura, RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync gibi özellikleri barındırıyor. Bu sayede istediğin kontrolü Asus'un programı ile yapabilirsin. Asus Aura Sync destekleyen bir led şerit.

Çalışır ama mesela MSI'da fazla seçenek yok RGB için. Genellikle de 1A çıkış sundukları için o LED'in maksimum parlaklığa ulaşmasını pek sağlayamazlar. Önerim harici bir adaptör almanız olacak.
Ben şahsen kasa içi LED'leri kasa dışından kontrol ediyorum, anakarta bağlı değil.

imzadaki anakartı kullanıyorum 4 pinli 5050 led ile kullanabilirsin.
bununla kullanabilirsin: Şerit Led Rgb 5050 Smd İç Ve Dış Mekan 3 Çip Double Pcb 5 Metre - n11.com

Varsa 4pin 5m 5050 led in linkini falan atarmısın 50cm falan var ama yeterince uzun bulamadım
imzadaki anakartı kullanıyorum 4 pinli 5050 led ile kullanabilirsin.
bununla kullanabilirsin: Şerit Led Rgb 5050 Smd İç Ve Dış Mekan 3 Çip Double Pcb 5 Metre - n11.com
5metre olarak mı bağladın 3metre destekliyor yazıyor anakartta sorun çıkardımı uzun vade de

Son düzenleme:

Geri
Yukarı