ASUS Aura ile LED şerit kontrolü

2 tane rgb pini var anakartta tam performan (en iyi aydınlık için) önerilen 2m ama ben birinde 1.5m diğerinde de 7m yakın kullanıyorum şuan kullanmıyorum farklı aydınlatma kullanıyorum. ama hiç bir sorun yaşamadım 5-6 ay gibi bir sürede
diğer msjdaki ürünü alabilirsin bu daha ucuz sanırım
Şerit Led 5050 İç Mekan Rgb 60 Led Üç Çipli Ekonomik - 5 Mt - n11.com

2 tane rgb pini var anakartta tam performan (en iyi aydınlık için) önerilen 2m ama ben birinde 1.5m diğerinde de 7m yakın kullanıyorum şuan kullanmıyorum farklı aydınlatma kullanıyorum. ama hiç bir sorun yaşamadım 5-6 ay gibi bir sürede
diğer msjdaki ürünü alabilirsin bu daha ucuz sanırım
Şerit Led 5050 İç Mekan Rgb 60 Led Üç Çipli Ekonomik - 5 Mt - n11.com

2sine de 5m bağlasam sadece parlaklık düşecek o zaman anakarta bi zararı olmasın da teşekkür ederim açıklayıcı cevapların için en kısa zamanda deneyeceğim.

Tecrübeli arkadaşlara bende bir soru sorayım. Gigabyte s2h b450 anakartım var ve led kullanmak istiyorum. Sitesinde aşagıdaki gibi bir giriş gösteriyor ama o girişte led_cpu yazıyor.
Eki Görüntüle 378285

şu benim anakarttan çıkan kitapcık.
Eki Görüntüle 378286

şimdi ben led alsam buraya mı takmam lazım? led_cpu soketindeki cpu kafamı karıştırdı aslında.

Eğer soket doğruysa son soru olarak şunu almayı düşünüyorum uyarmı anakarta ve rgb fusion programına?

şimdiden teşekkürler

Attığın linkteki resimlere göre çalışır sorun olmaz. cpu falan yazması önemli değil o büyük ihtimal sıvı soğutmanın pompa kısmında bulunan aydınlatmalar için olduğunu belirtmek için yazmışlar.
Tek şüphe duyduğum kısım ürünün başlığında adreslenebilir yazmışlar ama ürün 4 pin yani 1 tane +12, 3 tane renk pin(1 red-1 green-1 blue) var yani data pini yok eğer varsa büyük ihtimal anakart bunu desteklemeyecek çünkü anakartlar adreslenebilir ledler için 3 pin kullanıyor ve 5V.

Anakarta istediğin kadar led bağlayabilirsin +12v Red Green ve Blue şeklindedir. Anakartınızın molex soketinden Sarı kablo ile 12v bağlantısını yapıp diğer renkleri olduğu gibi bağlayabilirsiniz.

Asus'un "ASUS ROG STRIX RGB LED" diye bir ürünü yoktur. Sadece ülkemizde değil dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ürün satılmıyor. Uzunca araştırmama rağmen bulamadım. Asus Aura Sync destekleyen RGB led şerit bulman yeterli olacaktır ki üretilen led şeritlerin çoğu (NZXT, Akasa, Aerocool, Phanteks) gibi markaların hepsi Asus Aura, RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync gibi özellikleri barındırıyor. Bu sayede istediğin kontrolü Asus'un programı ile yapabilirsin. Asus Aura Sync destekleyen bir led şerit.

asus rog addressable rgb 5050 LED 60cm ve 30cm 1.5senedir piyasada var hocam ;
nerdeyse 1.5 sene olcak satılmakta gamekstrada bile var

Biraz hortlatmış olacağım ama normal şerit lediniz varsa ben Aura Sync uygulamasından değil de Armoury Crate uygulamasından bütün ledleri kontrol edebiliyorum.

Biraz hortlatmış olacağım ama normal şerit lediniz varsa ben Aura Sync uygulamasından değil de Armoury Crate uygulamasından bütün ledleri kontrol edebiliyorum.
Anakart bağlantısı yapmadan, dışarıdan PC'ye bağlamamızın bir yolu var mı? USB ile PC'ye bağlanabilen bir LED satın alsam, Armoury Crate uygulamasında gözükür mü? Asus mousem var ve led şeridimle senkronize ışıklandırma istiyorum da.

Yeni konular

Geri
Yukarı