Başarılı Kurulum Asus B450 Plus | Athlon 200GE | macOS Mojave 10.14.3

Asus TUF Gaming B450 Plus | AMD Athlon 200GE | macOS Mojave 10.14.3

50589425_603092720138446_667283535198945280_o.jpg

Güncelleme: yeniden başlatma/kapatma ve usb portlar düzeltildi :). (GenericXhci kexti problemin kaynağı.)

50577959_600078530439865_4655150383088271360_o.jpg

Merhaba arkadaşlar sonunda Mojave AMD imajımı hazırlayıp; zen mimarili AMD Athlon 200GE işlemci & Asus TUF Gaming B450 Plus anakartlı masaüstü sistemimde test edebildim. BIOS üzerinden sadece CSM ayarını kapatıp/disabled yapıp secure boot kapattım. CSM kapatmazsanız siyah ekranda kalır boot/önyükleme yapmaz. İşlemci 3.8Ghz ram/bellekler ise 2666Mhz hızına yükseltilmiştir. Herhangi bir over clock engeli görülmemiştir.

Ethernet tanımasına rağmen dahili yazılımlar internete erişmemektedir. Terminal ile ping vs testleri yapabiliyoruz yani harici bir yazılım ve/veya wifi adaptör vs ile internete erişebilmesi mümkün gözüküyor. Sistemde şuan 4+4 toplam 8GB ram vardır. Harici ekran kartı kullanırsam grafikte çalışacaktır ancak bu haliyle bile çözünürlük full hd çıkış veriyor hdmi ile onboard/dahili.

iconfinder_gnome-cpu-frequency-applet_23881.png

Kullandığım imaj:

Kernel & prelinked değişimini kurulumun her iki aşamasında manuel olarak terminal üzerinden kurulum USB ile yaptım. İçeriği güncellenecektir imaj konusunun ve/veya ayrı konu olarak kernel vs anlatımı yapılacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merabalar paylaşım için teşekkür ederim. Linkte ki dosyayı indirdim, USB'ye yazdırdım anakartın OC ayarlarını'da iptal ettim ama ben kurulum aşamasına hiç geçemiyorum, kernal panic veriyor. Bir şeyleri yanlış yapıyorum sanırım. Bu anakartım MSI X370 SLI plus, işlemcim Ryzen5 1600 bana önerebileceğiniz birşeyler var mı acaba ?
WhatsApp Image 2018-12-30 at 00.58.46.jpeg

@frkn211
Clover üzerinden config_2_config.plist'i kullanmayı dene.
Zaten direk o seçili olarak geliyor. Bende yani başında beyaz içi dolu bir top var. Neyse bunun dışında dün gece High Sierra'yı indirip denedi onda da sürekli timeout diyordu. BIOS ayarlarını sıfırladım ve BIOS'tan hiç bir ayar yapmadan test ettim yükleme ekranı açıldı direk. Fakat bu kez disk bölümünü macOS'e uygun biçimlendiremedim. Onu araştırdım biraz Windows'un oluşturduğu Efi kısmı 100 MB yetmiyormuş. Bugün akşam Windows'u baştan yükleyip Efi boyutunu elle 300 MB olarak ayarlayıp tekrar deneyeceğim. Bir de extra flash alırsam sizin imajı tekrar bu BIOS ayarları ile deneyeceğim.
@frkn211
Clover üzerinden config_2_config.plist'i kullanmayı dene.
Bugün biraz araştırdımda Mojave için Nvidia GTX 1080 ve Tİ için sürücüsü yokmuş henüz. şuan 1080 Tİ kullanıyorum o yüzden panic veriyor olabilir mi ? elimde Radeon RX 560 kartda var, şimdi onu değiştirip denemek istemiyorum çünkü kasa dar o yüzden 1080', çıkartmak çok uğraştırıyor. ama eğer bu 1080 Tİ ciddi bir sorunsa yarın söküp öyle deneyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı