Başarılı Kurulum Asus B450 Plus | Athlon 200GE | macOS Mojave 10.14.3

Asus TUF Gaming B450 Plus | AMD Athlon 200GE | macOS Mojave 10.14.3

50589425_603092720138446_667283535198945280_o.jpg

Güncelleme: yeniden başlatma/kapatma ve usb portlar düzeltildi :). (GenericXhci kexti problemin kaynağı.)

50577959_600078530439865_4655150383088271360_o.jpg

Merhaba arkadaşlar sonunda Mojave AMD imajımı hazırlayıp; zen mimarili AMD Athlon 200GE işlemci & Asus TUF Gaming B450 Plus anakartlı masaüstü sistemimde test edebildim. BIOS üzerinden sadece CSM ayarını kapatıp/disabled yapıp secure boot kapattım. CSM kapatmazsanız siyah ekranda kalır boot/önyükleme yapmaz. İşlemci 3.8Ghz ram/bellekler ise 2666Mhz hızına yükseltilmiştir. Herhangi bir over clock engeli görülmemiştir.

Ethernet tanımasına rağmen dahili yazılımlar internete erişmemektedir. Terminal ile ping vs testleri yapabiliyoruz yani harici bir yazılım ve/veya wifi adaptör vs ile internete erişebilmesi mümkün gözüküyor. Sistemde şuan 4+4 toplam 8GB ram vardır. Harici ekran kartı kullanırsam grafikte çalışacaktır ancak bu haliyle bile çözünürlük full hd çıkış veriyor hdmi ile onboard/dahili.

iconfinder_gnome-cpu-frequency-applet_23881.png

Kullandığım imaj:

Kernel & prelinked değişimini kurulumun her iki aşamasında manuel olarak terminal üzerinden kurulum USB ile yaptım. İçeriği güncellenecektir imaj konusunun ve/veya ayrı konu olarak kernel vs anlatımı yapılacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Kemal, foruma yeni üye oldum. İsmim Ali,

1. Kurulumu yaptım sonrasında terminal komutlarını girdim. Kapatıp açtım.
2. Kurulumu yapıp terminal komutlarını girdim. Kapatıp açtım.
Kurulu HDD'den başlattım ama ekteki hatayı aldım.
Nerede hata yapmış olabilirim?
Yardımını rica ediyorum.

Not: Bu arada başka bir SSD'de 10.13.3 yüklü

Dosya Ekleri

• Hata-mesajı.jpg
    Hata-mesajı.jpg
    284,3 KB · Görüntüleme: 44
@Elibek
PrelinkedKernels klasöründen prelinkedkernel dosyasını okuyamamış veya yok. Hasar görmüş olabilir prelinkedkernel dosyası tekrar dosya değişimi yapın eski dosyayı silip.

@Elibek
PrelinkedKernels klasöründen prelinkedkernel dosyasını okuyamamış veya yok. Hasar görmüş olabilir prelinkedkernel dosyası tekrar dosya değişimi yapın eski dosyayı silip.
Kemal teşekkürler.
Sorunu sayende aştım ve başarılı bir kurulum yaptım.
Sorunumu senin yukarıdaki mesajında yönlendirdiğin gibi, bilgisayarımda takılı olan diğer SSD'deki kurulu olan High Sierra sistem üzerinden fare yordamı ile Mojave yüklü "MyDisk⁩" adlı diskimdeki "MyDisk⁩ ▸ ⁨Sistem⁩ ▸ ⁨Kitaplık⁩ ▸ ⁨PrelinkedKernels⁩ klasörü içerisine ⁨prelinkedkernel.amd ve prelinkedkernel dosyalarını (bu dosyaları kurulum USB'sinin CLOVER bölümündeki ‎yedeklediğin "⁨FILES_DOSYALAR"klasöründen aldım) atarak çözdüm. Sanırım kurulumda Terminal kodlarını yanlış yada eksik yazdım herhalde.

Detaylı bir açıklama yazmamın nedeni Hackintosh olayını Apple Intel işlemci mimarisine geçtiği ilk günden beri merakla takip edip ilk denemelerimi iAtkos adlı Türk ekibinin oluşturduğu CD kurulum diskleriyle yapmış olmam ve o zamanlar işlerin böyle net ve bol kaynakların olmayışından dolayı baya sıkıntı çekmemdi, uzun süredir de kurulumları yabancı forum sitelerinden takip etmeye çalışıyordum ve google translate ingilizcesi ve sayfa çevirileriyle halletmeye gayret ediyordum :) ingilizcem pek iyi değil maalesef.
Bu işlerde yeni olan kişilerin sıkıntılarını kendimden biliyorum ;) Umarım yardımlarımız dokunur.
İyi günler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı