Çözüldü ASUS B450M Dragon BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Merhaba ilk defa BIOS güncellemesi yapacağım. Mevcut BIOS sürümüm 2202 en güncel sürüm ise 3002 arada büyük bir fark var mı? Yapmasam da olur mu ve 2202'den 3002'ye direkt Update yapmak sorun yaratır mı? UPS yok elimde, risk alıp yaparsam kaç dakika sürer?

Çözüm
Aynı anakarta sahibim. Son BIOS güncellemesini yaptığımda sistemin açılış ve Boot süresi daha da düştü. Daha hızlı açılıyor sistem.

Herhangi başka bir sorun da yaşamadım.

BIOS güncellerken elektrik gitmediği takdirde sorun olmayacaktır. Elektrik giderse servislik olur anca.

En fazla 2-3 dk sürüyor bu arada.
En son BIOS sürümünü kullanmak her zaman en iyisidir. Çok uzun süren bir işlem değil zaten maksimum 5-10 dk arası. İşlem elektrik kesintiden dolayı yarıda kalsa bile sistem yeniden açıldığında BIOS system repair olarak devam ediyor.

Aynı anakarta sahibim. Son BIOS güncellemesini yaptığımda sistemin açılış ve Boot süresi daha da düştü. Daha hızlı açılıyor sistem.

Herhangi başka bir sorun da yaşamadım.

BIOS güncellerken elektrik gitmediği takdirde sorun olmayacaktır. Elektrik giderse servislik olur anca.

En fazla 2-3 dk sürüyor bu arada.

Çözüm
Bir inceleyin derim.

Bir inceleyin derim.

Teşekkür ederim.
Bir inceleyin derim.

Dostum BIOS'u güncellemeye karar verdim 2202'den 3002'ye direkt Update yapmak sorun olmaz değil mi bir de USB ile değil de VIA internet seçeneği var onunla yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı