B450M Dragon BIOS güncellemesi

Veriaty

Femtopat
Daha fazla  
ASUS B450M Dragon anakart kullanıyorum, en güncel BIOS sürümünü kullanıyordum. Aralıkta yeni güncelleme geldi, yeni BIOS sürümünü her şeyi kontrol ederek düzgün bir şekilde indirdim ve ASUS'un AI Suite 3 programından EZ Update bölümünden o dosyayı seçtim, ardından ekranda zaten güncellemek istediğim sürüm vs. bilgiler yazdı yani indirdiğim dosyayı uygulama onayladı. Güncellemeyi yaptım ve yeniden başlatılmadı gerek diye uyarı verdi yeniden başlatmayı onayladım ve ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmedi, monitörde sinyal yok yazıyordu. Bir süre bekledim ve ardından bilgisayarı güç düğmesine basılı tutup kapattım ve ardından açtım, bilgisayar açıldı ama BIOS güncellemesi yapılmamış. Nerede hata yapmış olabilirim size sormak istedim. BIOS üzerinden EZ Flash 3 ile güncellemeyi düşündüm ama aynı şekil ekran gelmez anakartı kullanılmaz hale getiririm diye korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS-tool-en baştakini şeç- VIA internet de.-DHCP-Next-bir kere daha onayla- biraz bekle bu şekilde yapabilirsin ben böyle yapıyorum. USB gerek kalmıyor direk kendisi indirip güncelliyor.

BIOS-tool-en baştakini şeç- VIA internet de.-DHCP-Next-bir kere daha onayla- biraz bekle bu şekilde yapabilirsin ben böyle yapıyorum. USB gerek kalmıyor direk kendisi indirip güncelliyor.
Uygulamadan yapmayin. BIOS uzerinden EZ Flash 3 ile BIOS guncellemesi yapin.
Evet hocam,bende bu şekil yapmayı düşünüyorum fakat konuda belirttiğim gibi birdaha ekran gelmez ve anakartı servise göndermek zorunda kalırım diye korkuyorum.Bu ekran gelmeme olayı uygulamadan güncellediğim için olabilir mi yoksa bilgisayardaki yazılımlardan kaynaklı mıdır ?

Geri
Yukarı