ASUS B450M Dragon BIOS güncelleme

SlackerX

Hectopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Ekonomist
Sistemi İtopya'dan sipariş ettim özellikleri imzamda yazılı. Bugün elime ulaşacak. Anakart ile ilgili birkaç sorum var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
1- İtopya anakart BIOS güncellemesini yapıp mı gönderiyor?
2- BIOS güncel değilse kendim güncellediğimde sorun yaşar mıyım? (Bazı forum üyelerinin bu işlemden sonra anakartı garantiye gönderdiklerini okudum.)
3- Sorun yaşama ihtimalim var ise sistemi olduğu gibi kullanıp daha sonra güncellersem sorun yaratır mı? Daha sonra ki güncellememde sorun çıkarsa geçen zamana rağmen hala garanti kapsamında olur mu? Kısa vadede sistemi kullanmam gerekiyor. Karantina ve sokağa çıkma yasakları süresinde kargoda vakit kaybetmek istemiyorum.

ASUS B450M DRAGON - AMD Ryzen 5 2600 - XPG 8GB Single Kit Ram - ASUS TUF GeForce GTX 1660 SUPER OC Ekran Kartı
ADATA 240GB SU630 SATA SSD - CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 550W 80+ Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi İtopya'dan sipariş ettim özellikleri imzamda yazılı. bugün elime ulaşacak. Anakart ile ilgili birkaç sorum var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
1- İtopya anakart BIOS güncellemesini yapıp mı gönderiyor?
2- BIOS güncel değilse kendim güncellediğimde sorun yaşar mıyım? (Bazı forum üyelerinin bu işlemden sonra anakartı garantiye gönderdiklerini okudum.)
3- Sorun yaşama ihtimalim var ise sistemi olduğu gibi kullanıp daha sonra güncellersem sorun yaratır mı? Daha sonra ki güncellememde sorun çıkarsa geçen zamana rağmen hala garanti kapsamında olur mu? Kısa vadede sistemi kullanmam gerekiyor. Karantina ve sokağa çıkma yasakları süresinde kargoda vakit kaybetmek istemiyorum.

ASUS B450M Dragon - AMD Ryzen 5 2600 - XPG 8 GB Single kit RAM - ASUS TUF GeForce GTX 1660 Super OC ekran kartı.
Adata 240GB SU630 SATA SSD - Corsair Carbide serisi SPEC-05 550W 80+ kasa.

Ben Prime B450 M K anakartimi kendim guncelledim bir sorun olmadi internetten kendisi aldi zaten flasha atmakla falan ugraşmadim.

Olduğu gibi kullanmaya devam et. Zorunlu durumlar haricinde BIOS update yapmıyorlar diye sanıyorum. Yaptığınız halde sıkıntı yaşarsanız garanti kapsamına girmesi gerek zaten.

Brom seninde anakartın pcı express slotunun ucunda LED kırmızı ışık yanıp sönüyor mu anakartımız aynı benim nedense yanıp sönüyor sürekli.

Evet dostum yanıp sönüyor. Ama o bir uyarı LED'i falan değil görsel amaçlı konulmuş.

Geri
Yukarı