ASUS B550-E anakartta bir önceki BIOS sürüme nasıl geçilir?

DIABLO36

Hectopat
Merhabalar, dün kurduğum sistemimde ufak takılmalar seziyorum. B550-E Gaming anakart modelim. İnternette araştırma yaptığım zaman, 1601 beta sürümünü kullanan kullanıcılarda da benzer sorunlar olduğunu ve tekrardan 1401 olan sürüme geçtiklerini ifade etmişler. BIOS sürümümü nasıl düşürebilirim? Hangi adımları izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, dün kurduğum sistemimde ufak takılmalar seziyorum. B550-E Gaming anakart modelim. İnternette araştırma yaptığım zaman, 1601 beta sürümünü kullanan kullanıcılarda da benzer sorunlar olduğunu ve tekrardan 1401 olan sürüme geçtiklerini ifade etmişler. BIOS sürümümü nasıl düşürebilirim? Hangi adımları izlemeliyim?
Tekrardan aynı şekilde günceller gibi kurun. Zaten BIOS güncellerken öncesini silip tekrar yazıyor diye biliyorum.

Tekrardan aynı şekilde günceller gibi kurun. Zaten BIOS güncellerken öncesini silip tekrar yazıyor diye biliyorum.
Şöyle ki, B450 Gigabyte anakarttan, B550 ASUS anakarta geçiş yaptım. Anakartın belli ki BIOS'u güncel değildi, 5600X işlemci ile tak-çalıştır yaptığım zaman görüntü gelmiyordu. 1601 BIOS BETA sürümünü gördüm ve Flashback oluyor sanırım arkasında tuş var, ona basılı tutarak USB ile güncelledim ve açıldı. Şu an da 1401 Sürümü için aynı şeyi uygularsam sorunsuz geçiş yapar mı yani?

Şöyle ki, B450 Gigabyte anakarttan, B550 ASUS anakarta geçiş yaptım. Anakartın belli ki BIOS'u güncel değildi, 5600X işlemci ile tak-çalıştır yaptığım zaman görüntü gelmiyordu. 1601 BIOS BETA sürümünü gördüm ve Flashback oluyor sanırım arkasında tuş var, ona basılı tutarak USB ile güncelledim ve açıldı. Şu an da 1401 Sürümü için aynı şeyi uygularsam sorunsuz geçiş yapar mı yani?
O zaman çalışmayabilir, Ryzen 5000 desteği hangi BIOS sürümünde geliyor takip etmedim.

O zaman çalışmayabilir, Ryzen 5000 desteği hangi BIOS sürümünde geliyor takip etmedim.
İşin ilginç yanı, şu an 1601 BIOS gözükmemekte. 1401 için CPU Desteği gelmiş galiba. Şu an 1601 Beta sürümü neden yok onu anlamadım.
++

Bu konuda yardımcı olacak var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
İşin ilginç yanı, şu an 1601 BIOS gözükmemekte. 1401 için CPU desteği gelmiş galiba. Şu an 1601 beta sürümü neden yok onu anlamadım.
++

Bu konuda yardımcı olacak var mı?

Evet bende de aynı anakart var bugün 1401'e güncelledim bana iyi gelmedi sanki sıkıntı var gibi ama emin de olamadım geri 1202'ye dönmem gerek eskisini flasha atıp güncellediğim gibi denedim kabul etmedi eski BIOS oldugu için yani onu denemene gerek yok başka güvenli bir yöntem lazım bilgili arkadaşlar yok mh?

Evet bende de aynı anakart var bugün 1401'e güncelledim bana iyi gelmedi sanki sıkıntı var gibi ama emin de olamadım geri 1202'ye dönmem gerek eskisini flasha atıp güncellediğim gibi denedim kabul etmedi eski BIOS oldugu için yani onu denemene gerek yok başka güvenli bir yöntem lazım bilgili arkadaşlar yok mh?

Konudan biraz bağımsız ama Al Suite 3 uygulamasını kurdunuz mu? Sitesinde Al Overclock var uygulamanın girişinde ama ben de Al overclock bölümü yok. Ek olarak İşlemcinize Overclock yaptınız mı?

evet bende de aynı anakart var bugün 1401'e güncelledim bana iyi gelmedi sanki sıkıntı var gibi ama emin de olamadım geri 1202'ye dönmem gerek eskisini flasha atıp güncellediğim gibi denedim kabul etmedi eski BIOS oldugu için yani onu denemene gerek yok başka güvenli bir yöntem lazım bilgili arkadaşlar yok mh?

Konudan biraz bağımsız ama al Suite 3 uygulamasını kurdunuz mu? Sitesinde al overclock var uygulamanın girişinde ama ben de al overclock bölümü yok. Ek olarak işlemcinize overclock yaptınız mı?

Evet bende o ve geri kalan bütün yardımcı programlar gözüküyor kurmuştum ve geri sildim sonra OC kullanmıyorum otomatik işlemci kendini maxboosta çıkarabiliyor.

Evet bende o ve geri kalan bütün yardımcı programlar gözüküyor kurmuştum ve geri sildim sonra OC kullanmıyorum otomatik işlemci kendini maxboosta çıkarabiliyor.
Al Suite 3 programında bende Al Overclock gözükmüyor😅 En güncel sürümünü kurdum. İçerdiği diğer bileşenler gözüküyor ama üst kısımda Al Overclock (Beyin simgesi) yer almıyor...

Geri
Yukarı