Çözüldü ASUS B75M-A sisteme format atılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sabrano

Centipat
Daha fazla  
RAM
HyperX 1600 MHz DDR3 16 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston 120 GB SSD, Seagate 1 TB HDD
Ekran kartı
Asus RX 570 4 GB
Anakart
Asus B75M-A
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40GHz
Eski bir bilgisayarım var, BIOS'um UEFI değil. İndirmiş olduğum Windows sürümünde sorun olabilir diye 2-3 kez farklı yerlerden indirdiğim(bunların içinde bu videodakide var

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

). Rufus'tan MRB yapıp denedim, yine format atamadım. 30-40 saniye bekledikten sonra turuncu ve çubuklu bir ekran çıkıyor ve öyle kalıyor. Bir türlü çözüme ulaşamadım girmediğim entry, tıklamadığım forum kalmadı. Başka flash bellek ile de denedim. Discord veya herhangi bir yerden yardım edebilecek birisi var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-02-17 at 02.02.18.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-17 at 02.02.18.jpeg
    99,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam onboard ekran kartım yok, o yüzden deneyemeyeceğim. Yarın bir bilgisayarcıya gitsem iyi olacak sanırım.
Son olarak eklemeye gerek duyacağım bir şey daha var. 1 tane daha kasa vardı elimde, AMD Athlon işlemcili 2010'lardan kalma bir bilgisayar, ona taktım USB'yi legacy olarak format atmayı denemek için onda da turuncu ekran hatası verdi. 2 flash belleğinde arızalı olma olasılığı veya bütün denediğim ISO'ların bozuk olması ihtimali olabilir mi? :)
Evet olabilir. Farklı bir USB bellek kullanın. Yine aynı sorun olursa, ISO değiştirin.
Hocam benim eski bilgisayarımda format atarken böyle rebkli bir ekran olmuştu. Birkaç gün upraştıktan sonra bilgisayarcıya götürdüm ekran kartında VRAM arızası vardı. Onboard varsa ekran kartını söküp öyle format atmayı deneyin. Hiç yoktan ekran kartının sağlamlığını test etmiş olursun. Bir de RAM'lerin girişlerini silgiyle silip taksrsanız güzel olur.

Hocam benim eski bilgisayarımda format atarken böyle rebkli bir ekran olmuştu. Birkaç gün upraştıktan sonra bilgisayarcıya götürdüm ekran kartında VRAM arızası vardı. Onboard varsa ekran kartını söküp öyle format atmayı deneyin. Hiç yoktan ekran kartının sağlamlığını test etmiş olursun. Bir de RAM'lerin girişlerini silgiyle silip taksrsanız güzel olur.

Masaüstü kullanıyorum hocam, RAM'lerim çift slot tekini çıkartıp denesem bir şey değişir mi sizce?

Temiz bir kurulum yapabilirsem deneyimlerini tekrar yazarım hocam.
Ekranın o şekilde olması genelde ekran kartından kaynaklı olur. Ekran kartının sağlam olduğuna emin miyiz? Onboard'dan görüntü alma şansın varsa, ekran kartını çıkarıp dener misin?
Ekranın o şekilde olması genelde ekran kartından kaynaklı olur. Ekran kartının sağlam olduğuna emin miyiz? Onboard'dan görüntü alma şansın varsa, ekran kartını çıkarıp dener misin?
@clasico yazmış zaten kusura bakma yeni gördüm. Aynı şeyleri yazmışız. @sabrano sayın konu sahibi lütfen @clasico arkadaşımızın dediklerini yapar mısınız?

@clasico yazmış zaten kusura bakma yeni gördüm. Aynı şeyleri yazmışız. @sabrano sayın konu sahibi lütfen @clasico arkadaşımızın dediklerini yapar mısınız?

Hocam onboard ekran kartım yok, o yüzden deneyemeyeceğim. Yarın bir bilgisayarcıya gitsem iyi olacak sanırım.
Son olarak eklemeye gerek duyacağım bir şey daha var. 1 tane daha kasa vardı elimde, AMD Athlon işlemcili 2010'lardan kalma bir bilgisayar, ona taktım USB'yi legacy olarak format atmayı denemek için onda da turuncu ekran hatası verdi. 2 flash belleğinde arızalı olma olasılığı veya bütün denediğim ISO'ların bozuk olması ihtimali olabilir mi? :)

Evet olabilir. Farklı bir USB bellek kullanın. Yine aynı sorun olursa, ISO değiştirin.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı