Asus Cerberus Mikrofon Gürültü Problemi

LKBoss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bundan bir ay önce Asus Cerberus aldım. Bir aydır arka plandaki gürültü problemini çözemedim ve son olarak size akıl danışmak istedim. Konuşsam da sussam da sürekli aynı ses geliyor. Gürültü engellemeyi denedim bu seferde sesim bazen kesik çıkıyor. Ne yaptıysam sorunu bulamadım. Problemi daha kolay anlayabilmeniz için sesi kaydedip upload ettim. Yardımcı olursanız sevinirim.
asuscerberus.rar

Ekstra ses kartım yok. MSI z97 gaming 5 anakart ve windows 10 işletim sistemi kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakma. Ses dosyasını dosyatcye upload ettiğim için mod ban atmış. O yüzden cevap veremedim.

m1.JPG
m2.JPG
m3.JPG
m4.JPG
m5.JPG

Arka girişe takılıydı zaten. Birde önü denemek istedim. Her iki türlüde aynı gürültü çıkıyor. Başka bir mikrofon denedim değişen bir şey olmadı. Sorun anakartta olabilir mi? Harici mikrofon ya da bir ses kartı edinsem bu sorundan kurtulabilir miyim?

Gürültü tutma ve eko iptalini açıp, ses düzeyini 20dB'e getirip deneyin, devam ederse özel kullanım modunu kapatın. Hala devam ederse kulaklığın ve ya mikrofonun içindeki küçük kablolarda temassızlık olabilir, farklı sistemlerde deneyerek birde bakmanızı öneririm.

O ayarları yüzlerce kez denedim. Sadece farklı bir cihazda deneme şansım olmadı ancak bu bilgisayarda başka bir mikrofon denedim ve yine aynı gürültü çıktı. Anakarttan şüpheleniyorum. Sizce ses kartıyla bu gürültüden kurtulabilir miyim?

O ayarları yüzlerce kez denedim. Sadece farklı bir cihazda deneme şansım olmadı ancak bu bilgisayarda başka bir mikrofon denedim ve yine aynı gürültü çıktı. Anakarttan şüpheleniyorum. Sizce ses kartıyla bu gürültüden kurtulabilir miyim?
Denediğinizi düşünmüştüm fakat kombinasyonlar etkilediği için garantiye almak istedim. Ses kartıyla düzeliceğini sanmıyorum, büyük ihtimalle kulaklıktandır ama sesteki sorun yazılımsalmış gibi geliyor, özel modunu kapatınca seste ne değişiyor? Sürücü güncelleyin dememe gerek yoktur heralde? :D

Denediğinizi düşünmüştüm fakat kombinasyonlar etkilediği için garantiye almak istedim. Ses kartıyla düzeliceğini sanmıyorum, büyük ihtimalle kulaklıktandır ama sesteki sorun yazılımsalmış gibi geliyor, özel modunu kapatınca seste ne değişiyor? Sürücü güncelleyin dememe gerek yoktur heralde? :D

Özel modu kapatınca da aynı gürültü çıkıyor. Tuhaf olan ise kulaklığın mikrofonunu kapalı tuttuğum halde ses kaydediciden kayıt alınca yine aynı ses çıkıyor. Yanlış anlama kulaklık takılı ama mikrofon kızağını kaydırıp offa getiriyorum. Sürücüyü haftalarca değiştirip durdum. En son msi live update ile güncel sürücüyü yükledim. Ses kartı çözer mi çözmez mi bilmiyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Hafakanlar bastı kasayı yağmurun altına koyasım geldi :D

Özel modu kapatınca da aynı gürültü çıkıyor. Tuhaf olan ise kulaklığın mikrofonunu kapalı tuttuğum halde ses kaydediciden kayıt alınca yine aynı ses çıkıyor. Yanlış anlama kulaklık takılı ama mikrofon kızağını kaydırıp offa getiriyorum. Sürücüyü haftalarca değiştirip durdum. En son msi live update ile güncel sürücüyü yükledim. Ses kartı çözer mi çözmez mi bilmiyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Hafakanlar bastı kasayı yağmurun altına koyasım geldi :D
Temassızlık problemi gibi geliyor, ses kartı çözebilir ama farklı yerde denemeden almayın yani. Farklı mikrofonla denedin mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı