Asus Cerberus Mikrofon Gürültü Problemi

Temassızlık problemi gibi geliyor, ses kartı çözebilir ama farklı yerde denemeden almayın yani. Farklı mikrofonla denedin mi?

Farklı mikrofonla denedim. Müzik dinlerken oyun oynarken hiçbir sorun yok ama ses kaydı alayım deyince saçmalıyor. Az önce 2009'da topladığım ve geçen yaz depoya koyduğum kasada denedim, ondada aynı gürültü var. Ses kartına da şüpheli bakmaya başladım ama bir youtuberda aynı kulaklığı kullanıyor. Ona danıştım ve creative sound blaster play 2 usb ses kartını önerdi. Kulaklıkta mı yoksa ses kartı olmamasından mı anlamadım.

Farklı mikrofonla denedim. Müzik dinlerken oyun oynarken hiçbir sorun yok ama ses kaydı alayım deyince saçmalıyor. Az önce 2009'da topladığım ve geçen yaz depoya koyduğum kasada denedim, ondada aynı gürültü var. Ses kartına da şüpheli bakmaya başladım ama bir youtuberda aynı kulaklığı kullanıyor. Ona danıştım ve creative sound blaster play 2 usb ses kartını önerdi. Kulaklıkta mı yoksa ses kartı olmamasından mı anlamadım.
Kayıt aygıtlarından "dinle" dediğinde sorun olmuyor yani? Yoksa yanlış mı anladım?

Hayır, mikrofondan her türlü sürekli gürültü çıkıyor. Kulaklıktan gelen seste problem yok dedim.
Oyun oynarken problem yok diye söyleyince kafam karıştı biraz mikrofon olarak algıladım. Bilmiyorum açıkçası garip geldi bana, farklı cihazda denediysen ses kartının çözeceğini sanmıyorum çünkü bu seviyedeki mikrofonlarda o kadar etkilemez.

Hem farklı cihazda, hem farklı mikrofonla denediysen bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ki, hiç bir fikrim yok. Aygıt kurulumu yaparken bir hata yapıyor olabilirsin derdim çünkü farklı cihazlarla denemişsin, üzgünüm yardım edemeyeceğim :( ortamda manyetik dalgalanmalar mı var artık neyse :/

Kulaklığı garantiye yollamanı tavsiye ediyorum, sorun varsa çözülür :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı