Çözüldü ASUS Cerbesus 1050 Ti 82 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mchwair

Decapat
Daha fazla  
1638733241142.png

Termal bakımı yapalı 1 ay oluyor. Bu değerler normal mi?

ASUS cerbesus GTX 1050 Ti 4 GB O.C Edition.
AMD Ryzen 7 1700X.
8x8 16 GB Corsair 3200 MHz RAM.
ASUS ROG STRIX B350 -f Gaming anakart.

Çözüm
Biliyorum hocam. MSI karttan Sapphire geçince afalladım biraz. İlk defa bu marka kullanıyorum. Hafta içi yeni kasa ile sıcaklık değerine bakacağım keza büyük ihtimalle 6 7 derece daha serin çalışacak kart. Evet fanları çok beğendim büyükler ve kart hafif gözüm RGB aramadı değil. :)

Bunu da denersin eski sürücüde yapıyordu ama ne olur ne olmaz;

@Mchwair ekran kartı çipinin üzerindeki macunu güzelce temizle, soğutucu tarafını da aynı şekilde unutma kalıntı olmasın. Sonra çipin üzerine şu kadar bir nokta bırak, soğutucu bloğu yerleştir vidala o kendisi yayılır.

marketing_applying.jpg
Biliyorum hocam. MSI karttan Sapphire geçince afalladım biraz. İlk defa bu marka kullanıyorum. Hafta içi yeni kasa ile sıcaklık değerine bakacağım keza büyük ihtimalle 6 7 derece daha serin çalışacak kart. Evet fanları çok beğendim büyükler ve kart hafif gözüm RGB aramadı değil. :)

@Mchwair ekran kartı çipinin üzerindeki macunu güzelce temizle, soğutucu tarafını da aynı şekilde unutma kalıntı olmasın. Sonra çipin üzerine şu kadar bir nokta bırak, soğutucu bloğu yerleştir vidala o kendisi yayılır.

marketing_applying.jpg

Çözüm

Eki Görüntüle 1234523
Tamamdır anladım kaliteli termal bakımdan sonra ben zaten son sınıf bilişim öğrencisiyim donanım ve yazılım ile eğitim alıyoruz yani elim yatkın ve şey bu bakımlardan sonra kart yine bu derecelerde dolanıyorsa sebebi ne olabilir?

Tamamdır anladım kaliteli termal bakımdan sonra ben zaten son sınıf bilişim öğrencisiyim donanım ve yazılım ile eğitim alıyoruz yani elim yatkın ve şey bu bakımlardan sonra kart yine bu derecelerde dolanıyorsa sebebi ne olabilir?

Şu halde farklı bir sıkıntı kulağa mantıklı gelmiyor, yan kapağı açık kullanıyormuşsun zaten. Ama bunu uzun vadede tavsiye etmem. Aşırı tozlanma bir süre sonra kompresör harici sökülmez, özellikle güç kaynağının içine dolan tozlar ısıyı çok artırır ve el ile temizlenmez.

So-ğu-tu-cu şart! 😄

Hocam soğutucu derken kasaya fan mı alsın? :)

Eki Görüntüle 1234523

Evet bu da olabilir hocam MSI Afterburn programı ile oyunda fanların % kaç çalıştığını gözlemliyorum bazen %50 çıkıyor bazen %30 düşüyor bana attığınız o. C yapılmış profilden sonra başladı bu sorun aslında senin fanlar otoda % kaçt'a çalışıyor mesela?

Şu halde farklı bir sıkıntı kulağa mantıklı gelmiyor, yan kapağı açık kullanıyormuşsun zaten. Ama bunu uzun vadede tavsiye etmem. Aşırı tozlanma bir süre sonra kompresör harici sökülmez, özellikle güç kaynağının içine dolan tozlar ısıyı çok artırır ve el ile temizlenmez.

Dosya Ekleri

• 178DC64E-ED48-46CF-8CBB-80254AEEE0CE.jpeg
    178DC64E-ED48-46CF-8CBB-80254AEEE0CE.jpeg
    84,9 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı