ASUS DSL-AC68u DSL ışığı yanıyor

kaleabi

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
Elime başlıkta belirttiğim modem geçti. Ondan öncesinde AirTies AIR5650 cihazını sorunsuz kullanıyordum.
ASUS'u bağladım fakat DSL ışığı yanmadı. Dolayısı ile kurulumu gerçekleştiremedim.
* Üzerindeki reset butonu ile resetledim.
* WPS butonu ile hard resetledim.
* Kesinlikle DSL kablosunda bir sorun yok eski modem üzerinden internete erişiyorum şu anda.
* TurkNet'e ulaştım bana sadece benim zaten bildiğim kullanıcı adı ve şifreyi verdi. Ve içlerinde ASUS'un olmadı modem kurulum videoları.
* ASUS destek hattına ulaştım oradan da yardımcı olamadılar ve RMA'ya yönlendirdiler. Sonrasında servis için kayıt açtım fakat 5 yıldan uzun süre geçtiği için yardımcı olamayacaklarına dair geri dönüş yapıldı.

Acaba nasıl halledebilirim bu sorunu?
Ayrıca VDSL aktif olarak görünüyor fakat kullanıcı adı ve şifre girecek yer yok.
ADSL aktif görünmüyor fakat kullanıcı adı ve şifre girecek yer var.
Ama ADSL'i aktif yaptığım zaman VDSL aktif olmuyor
Güncel

Dosya Ekleri

• IMG_9452.jpg
    IMG_9452.jpg
    191,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    236,1 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    191,5 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    229,8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
WAN dan DSL karşısından VDSL seçiyorsun. PPPOE ayarlıyorsun, 802.1Q etkinleştir VLAN ID:35 olacak ve bikaç satır aşağıda Kullanıcı Adı ve Şifre girmen gereken yeri göreceksin. Uygula tıklayacaksın benimki gibi modem anakartında sorun yoksa çalışır. benimkisi bunlara rağmen DSL ışığı yanmıyor sorun anakarttımda diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı