Asus DSL-AC68U DSL sinyali almama sorunu

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, yorumu okuyunca bir heyecanla sakladığım modemi kutudan tekrar çıkarıp güncelleme yaptım fakat bir değişiklik olmadı. Kurulum yaparken telefon hattını görmüyor, hattımda hiç bir sorun yok, diğer modemle tekrar karşılaştırmalı test yaptım ama sonuç aynı, muhtemelen cihazda donanımsal bir sorun var.

O zaman elimizden bir şey gelmiyor ne yazık ki. Keşke Asus teknik servis ücretli de olsa tamir yapsa. İnsanları iyice kullan at, bozulduysa yenisini al moduna soktular. Geçmiş olsun, selamlar.

Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliğinin "6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN GEREĞİNCE SATIŞ SONRASI HİZMET VERİLMESİ
ZORUNLU OLAN TÜKETİCİ ÜRÜNLERİ LİSTESİ" adlı ekindeki tablonun 8.1.4 nolu satırda Modemler/Routerler için satın alınan tarihten itibaren servisin garanti dahilinde veya haricinde hizmet etme zorunluluğu 5 yıl olarak belirlenmiştir.

Yani Asus direk cihaz değişimi de yapsa, ya da onarım yapsa fakat onarılacak parçayı temin edemese bile yapabileceğiniz bir şey yok. 5 yıl dolmuş çünkü.
Eğer garanti bitmiş fakat 5 yıl dolmamış olsaydı ve tamir edilemeyeceği bu ürünlerde tamir olmadığı yeni ürün verildiği şeklinde olsaydı bile tespit yapılıp ürününüzdeki arızalı parçanın maddi değeri belirlenir ve bu değer karşılığında size aynı veya misli ürün verilirdi.

Özetle Asus Türkiye veya Asus Global ile falan uğraşmanız sizin için sadece çözümsüz bir vakit kaybı.
Bir ihtimal incelik yaparlarsa size yeni ürün vb verebilirler ki bu ekonomik düzende hiç sanmıyorum.

Satış sonrası hizmetler yönetmeliğinin "6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun gereğince satış sonrası hizmet verilmesi.
Zorunlu olan tüketici ürünleri listesi" adlı ekindeki tablonun 8.1.4 nolu satırda Modemler/Routerler için satın alınan tarihten itibaren servisin garanti dahilinde veya haricinde hizmet etme zorunluluğu 5 yıl olarak belirlenmiştir.

Yani ASUS direk cihaz değişimi de yapsa, ya da onarım yapsa fakat onarılacak parçayı temin edemese bile yapabileceğiniz bir şey yok. 5 yıl dolmuş çünkü.
Eğer garanti bitmiş fakat 5 yıl dolmamış olsaydı ve tamir edilemeyeceği bu ürünlerde tamir olmadığı yeni ürün verildiği şeklinde olsaydı bile tespit yapılıp ürününüzdeki arızalı parçanın maddi değeri belirlenir ve bu değer karşılığında size aynı veya misli ürün verilirdi.

Özetle ASUS Türkiye veya ASUS global ile falan uğraşmanız sizin için sadece çözümsüz bir vakit kaybı.
Bir ihtimal incelik yaparlarsa size yeni ürün vb verebilirler ki bu ekonomik düzende hiç sanmıyorum.

5 yıl geçmediği halde benden ve diğer arkadaşlarımdan ASUS servis 1.200 - 1.350 TL yeni ürün bedeli istemişti. Yasal yollar vs bir çözüm değil hem uzun sürüyor hem de %100 kazanacağız diye bir şey yok.

Geri
Yukarı