ASUS DSL-AC750 modemde bir süre sonra hız düşmesi

GkhanKlc

Hectopat
Bu modemı 2 hafta önce aldım. 1 hafta Türk Telekom'da ADSL olarak kullandım 2-3 gün açık kaldıktan sonra IP çakısması yapmıstı onun dısında bir sıkıntı yoktu. Daha sonra Netspeed VDSL geçtim 2-3 gün sonra 5-6 saat gibi kullanım sonrasında internet hızı 750 kblere kadar düşüyor. İnternet ışıkları her şey normal modem üstünde websitelere giriyor ama çok yavaş ya da sadece dönüyor. Bu durum sadece download kısmında geçerli hız teslerinde görüceğiniz gibi ping ve upload değerleri normal şekilde gözüküyor. Kapatıp açma sorunu çözüyor. Bu durum yaşanıyorken Netspeed müşteri hizmetlerini aradım hat değerlerinde bır sıkıntı gözükmediğini söyledi. Modem güç boşaltırması yaptı oda kapatıp açma içerdiği için çözdü ama tekrarlama devam ediyor. CRC değeri arayüzü açtığımda 200 binlerdeyken ekran görüntüsü alana kadar sürekli artarak 300 binlere dayandı daha sonra reslemek zorunda kaldım.

Bu sorunun nedeni sizce nedir modem kaynaklımı yazılım kaynaklı falan mıdır yoksa. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim iyi günler.
Kullanılan paket 35 Mbps.
Hat değerleri.
ADSL16266 KbVARVAR258-
VDSL62272 KbVARVAR258-
FTTX-V1(GPON)
FTTX-V262272 KbVARVAR258
Yardımcı olabilicek kimse yok mu

Dosya Ekleri

• modem1.png
    modem1.png
    96,9 KB · Görüntüleme: 86
  • modm 2.png
    modm 2.png
    46,2 KB · Görüntüleme: 76
  • modem 3.png
    modem 3.png
    40,9 KB · Görüntüleme: 60
  • modem 4.png
    modem 4.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:
Bu modemı 2 hafta önce aldım. 1 hafta Türk Telekom'da ADSL olarak kullandım 2-3 gün açık kaldıktan sonra IP çakısması yapmıstı onun dısında bir sıkıntı yoktu. Daha sonra Netspeed VDSL geçtim 2-3 gün sonra 5-6 saat gibi kullanım sonrasında internet hızı 750 kblere kadar düşüyor. İnternet ışıkları her şey normal modem üstünde websitelere giriyor ama çok yavaş ya da sadece dönüyor. Bu durum sadece download kısmında geçerli hız teslerinde görüceğiniz gibi ping ve upload değerleri normal şekilde gözüküyor. Kapatıp açma sorunu çözüyor. Bu durum yaşanıyorken Netspeed müşteri hizmetlerini aradım hat değerlerinde bır sıkıntı gözükmediğini söyledi. Modem güç boşaltırması yaptı oda kapatıp açma içerdiği için çözdü ama tekrarlama devam ediyor. CRC değeri arayüzü açtığımda 200 binlerdeyken ekran görüntüsü alana kadar sürekli artarak 300 binlere dayandı daha sonra reslemek zorunda kaldım.

Bu sorunun nedeni sizce nedir modem kaynaklımı yazılım kaynaklı falan mıdır yoksa. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim iyi günler.
Kullanılan paket 35 Mbps.
Hat değerleri.
ADSL16266 KbVARVAR258-
VDSL62272 KbVARVAR258-
FTTX-V1(GPON)
FTTX-V262272 KbVARVAR258
Yardımcı olabilicek kimse yok mu
Modem sürümünüz nedir? Hat değerleriniz gayet güzel aslında. CRC hemen artmaya mı başlıyor? Eğer öyleyse ya modem sürümünden ya da kablonuzdaki ekler hasar almıştır. Bu CRC yüzünden hızınız düşüyor zaten. CRC çözüldü mü hızınızda düzelir yüksek ihtimalle.

Modem sürümünüz nedir? Hat değerleriniz gayet güzel aslında. CRC hemen artmaya mı başlıyor? Eğer öyleyse ya modem sürümünden ya da kablonuzdaki ekler hasar almıştır. Bu CRC yüzünden hızınız düşüyor zaten. CRC çözüldü mü hızınızda düzelir yüksek ihtimalle.

2milyon CRC'ye kadar çıkıyor 3 -5 saate bir tekrarlıyor kablo ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Direkden tek kablo direk modeme bağlanıyor.
Donanım yazılımı sürümü:1.1.2.3_858

DSL sürücü sürümü fwver:5.6.36.0_a_a60901 hwver: T14.F7_0.2

2milyon CRC'ye kadar çıkıyor 3 -5 saate bir tekrarlıyor kablo ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Direkden tek kablo direk modeme bağlanıyor.
Donanım yazılımı sürümü:1.1.2.3_858

DSL sürücü sürümü fwver:5.6.36.0_a_a60901 hwver: T14.F7_0.2
Tamam, sorun belli. O sürüm hatalı, ya en son sürüm olan 960 sürümüne ya da 7xx sürümüne geçin. Kullandığınız sürüm CRC hatası yapıyor. Kablonuzda ek yokmuş, %90 sürümle alakalı.

Eski sürümlere nasıl ulaşabilirim
Asus'un sitesinde var. Modemin ismini girip yazılım sürümleri diye aratırsanız çıkar. Biraz kurcalamanız gerekiyor.

7xx dediğiniz sürümler bunlar mı acaba
Sürüm 1.1.2.3_790
Sürüm 1.1.2.3_743
Evet, deneyeceksiniz. Yapacak bir şey yok. Bendeki sürüm 502, aldığımda bu vardı ve güncellemedim. Bu modemlerde "bana göre" sorun yoksa güncelleme gereksiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı