ASUS DSL-AC51 modemde hız düşmesi

JaggerVex

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, benim için çok can sıkıcı bir sorundan bahsedeceğim umarım diğer sorunlarıma cevap bulduğunuz gibi buna da bulabiliriz.
ASUS DSL-AC51 modeme sahibim. İstisnasız her akşam 20:00 ile gece 00:00 arasında hızım 55Mbps'den 20Mbps'lere düşüyor. Bu saatler arasında hız testi yapıyorum 53-55 ile başlayıp 20-21'lere düşüyor. Online oyun oynadığım için bu düşüşler yüzünden oyundan kopuyorum disconnect oluyorum. İnternet sağlayıcım ile görüşüp defalarca arıza kaydı oluşturduk fakat bir çözüm yok. Artık modem ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Donanım yazılım sürümü 1.1.2.3_979.

Dosya Ekleri

• asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    138,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, benim için çok can sıkıcı bir sorundan bahsedeceğim umarım diğer sorunlarıma cevap bulduğunuz gibi buna da bulabiliriz.
ASUS DSL-AC51 modeme sahibim. İstisnasız her akşam 20:00 ile gece 00:00 arasında hızım 55Mbps'den 20Mbps'lere düşüyor. Bu saatler arasında hız testi yapıyorum 53-55 ile başlayıp 20-21'lere düşüyor. Online oyun oynadığım için bu düşüşler yüzünden oyundan kopuyorum disconnect oluyorum. İnternet sağlayıcım ile görüşüp defalarca arıza kaydı oluşturduk fakat bir çözüm yok. Artık modem ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Söylediğiniz saatlerde saha dolaplarına fazla yüklenme sonucu DSL sistemlerin hızı düşer.
Bu saatte alınmış hat değerleri ekran kaydınız var mı?
Bir de bu modeller ısınan modeller.
Eğer teknik işlere hakimsen modemin işlemcisine soğutucu koymayı dene.

Söylediğiniz saatlerde saha dolaplarına fazla yüklenme sonucu DSL sistemlerin hızı düşer.
Bu saatte alınmış hat değerleri ekran kaydınız var mı?
Bir de bu modeller ısınan modeller.
Eğer teknik işlere hakimsen modemin işlemcisine soğutucu koymayı dene.
Modem ısınmıyor dışarıdan algıladığım kadarıyla ısısı normal.
Hat değerleri kaydı derken internet sitesinden ölçüken hız testinden mi bahsediyorsunuz ? Eğer öyle ise kayıt almadım.

Modem ısınmıyor dışarıdan algıladığım kadarıyla ısısı normal.
Hat değerleri kaydı derken internet sitesinden ölçüken hız testinden mi bahsediyorsunuz? Eğer öyle ise kayıt almadım.

Hayır modemin arayüzünde DSL istatislikleri bölümü var.
Bu ekranın görüntüsünü hız normalken bir de düşükken al sorun hattamı yoksa modemdemi anlarız.

Yazılımınızı 790 versiyonuna çevirin sorun ortadan kalkacaktır. Kararlılık 10 yapın.

Yazılımınızı 790 versiyonuna çevirin sorun ortadan kalkacaktır. Kararlılık 10 yapın.
Sonucu buraya yazarmısınız?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı