Asus DSL AC750 "uzak sunucudan yanıt yok" sorunu

kambaratam

Hectopat
Daha fazla  
11 Eylül tarihinden beri internetimde kopukluk var. 11 Eylül'de Türk Telekom'u aradığımda "genel arıza var 13 Eylül'e kadar internetinizde kopukluk yaşanacağını" söylediler 14 Eylül oldu sıkıntı yine aynı idi. Altyapıyı hiper net yapmışlar ve Türk Telekom'u aradığımda sorunun binadan veya modemden olduğunu söylediler. Bende Inca ADSL modem vardı ve ben de modemsel bir sıkıntıdır diye VDSL2 ASUS DSL AC750 modem aldım bunda da aynı sorun var. İnternet kurulumunu doğru yaptım bilgiler doğru. İnternet geliyor giriyor 5 dk sonra internet yok hatası ile modem arayüzüne bağlanıp uzak sunucudan yanıt yok hatası veriyor. Yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam lazım?
Sorun modemde mi yoksa internet sağlayıcısında mı?

IMG_20190926_125924.jpg

(Resimde her şey normal İnternet var ama 2 dk sonra İnternet kesilip uzak sunucudan yanıt yok hatası alıyorum)

1 saat önce İnternet vardı tekrar kesildi ve DSL ışığıda yanıyor internet ışığı yanmıyor. Eki Görüntüle 442027Eki Görüntüle 442028

Yönetici hesabı ve parolası gerekli diyor ama en başından yanlış olsa ara ara bağlantı kurmaz herhalde demi? 🤔

Bende de aynı sorun vardı modem sıfırlanmış oluyor genellikle. Modemin arayüzüne girip tekrar kurulum yaptım burada ben türknet kullandığım için türknetin verdiği kullanıcı adı şifre ile modem arayüzüne girip hızlı kurulum yaptım ve çözüldü.

Merhaba aynı hatayı ben de aldım. Şöyle çözüm yöntemi buldum.

1- Modem ASUS DSL N16 ise bu modeme güncelleme geliyor, onu yapmalısınız.
Sonrasında da kurulumda TürkNet'i seçebiliyorsunuz. Güncellemeden önce TürkNet gözükmüyor kurulum yerinde.
2- Kendi modemimde olan sıkıntı, gri DSL kablosunun takıldığı yer, bu gri kablonun ucundaki jak mı desem ethernet neyiyse o biraz küçük geliyor takıldığı yere göre tam oturmuyor oynuyor, o oynayınca modemde DSL git gel yapıyor ve kopuyor yerine oturmadığı sürece de gelmiyor internet.
Siz kablo bağlı zannediyorsunuz ama aslında değil, ince kağıt sıkıştırıp DSL kablosunu sabitlediğimde haftalarda internet gitmiyor. Bazen gidiyor onun da TürkNet veya altyapı kaynaklı oldugunu düşünüyorum. Öyle günlerce gidip gelmediği olmuyor. Aynısı oluyordu saatlerce gelmiyordu. Kağıt ile DSL kablosunu sabitleyince düzeldi. Hatta veya internette sıkıntı yokmuş yani beni de günlerce uğraştırdılar modemın DSL kablosunun takıldığı yer biraz büyük gibi bir şey. Sabitlemek gerekiyor.
Hatta servise gönderdim modemi bir şey yok deyip geri gönderdiler.
Bunları deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam AC750 var bende de aynı sorunu yaşıyorum. Modem üzerinde DSL yanıyor ama dünya işareti yanmıyor arayüze girdim vs her şeyi yaptım olmadı sen nasıl çözdün bu proble mi?

Arkadaşlar size çözümü söylüyorum, modemi alın balyozla parçalayın, ya da benzin döküp yakın, fantezinize göre nasıl isterseniz. Bunun çaresi yok, ben ASUS DSL N16 modem aldım aklınıza gelebilecek her ayarı her kombinasyonu, her yazılımı, kablolu-kablosuz, her şeyi denedim, burada bunu okuyan arkadaşlarada sesleniyorum modem alacaksanız "ASUS modem almayın!" Yazılımları berbat çipsetleri berbat, ASUS'un yapmayı becerebildiği tek şey bilgisayar. Ağ ürünlerine hiç bulaşmayın, hatta yolda giderken bir sokak arkadan gidin yanından bile geçmeyin. İnternette övüyorlar falan ama inanmayın, bakın inanan herkes burada toplanmış çözüm arıyorlar.

Yıllardır ASUS modem kullanıyorum, hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım. ASUS küresel çapta ağ pazarına öyle bir rekabet getirdi ki, rakipleri ne olduğunu anlamadılar. Firmware güncelleme konusunda bu kadar akitf ve geri bildirimlere önen veren bir firma daha görmedim. Ürününüz arızalı ise de birebir değişim yapıyorlar. Üstelik kargo da ücretsiz.

Son düzenleme:
Recep bey, ben garantiye tam 4 kez gönderdim her seferinde yazılım atıp geri gönderdiler, üründe arıza olmadığını söylediler. Ben sizden daha profesyonel bir kullanıcı değilim, ancak bir ürünün arızalı olup olmadığını anlayacak kadar da akıllıyım. Bir cihazın hangi Wi-Fi standardına sahip olduğunu ayırd edemeyen bir modemden hayır gelmez, IP adreslerinden, Wi-Fi b/g/n standartlarına kadar her şeyini manuel yapmama rağmen, 1 duvar arkadan çekmeyen bir modemden hayır gelmez, ikide bir interneti kafasına göre kesen bir modemden hayır gelmez. Ve internette benim gibi bu sorunları yaşayan tonla insan var. Bunların arasından ASUS'tan para alıp modemi yüceltenleri aradan çıkarırsak ASUS ağ ürünleri çöptür.

1.1.2.3_858 sürümüne güncelleyip durumu söyler misiniz? Aynı modemi kullanıyorum.
Eski modeminizde de aynı problemi yaşıyormuşsunuz. Bu da sorunun altyapı veya İSS ile alakalı olduğunu gösteriyor. Şöyle bir tecrübe paylaşayım: Oturduğum yerde altyapı yenilendiği zaman yani hipernete geçildiği zaman (VDSL) ben ADSL kullanırken modemim resetleniyordu. VDSL'e geçip yeni modem (DSL-AC750) alınca problem gitti. Belki siz de VDSL'e geçerseniz probleminiz çözülür.

Son düzenleme:
Sürüm olarak en son olan 1.1.2.3_858 sürümünü kurdum. VDSL 35 MBps hıza bu gün itibariyle geçiş yaptım. Biraz önce yaklaşık 1.5-2 dakikalık bir "uzak sunucudan yanıt yok" sorunu ile karşılaştım. Wi-Fi veya kablolu bağlantı farketmeksizin hem telefon hem bilgisayarda aynı anda gidip geldi. Umarım sorun devam etmez yoksa ne yapacağım hakkında bir fikrim yok. Kimisi at modemi çöpe diyor Recep bey yıllardır kullanıyoruz hiçbir problem yok diyor. Turknet ile iletişime geçsem zaten bir çözüm bulmak imkansıza yakın. Umut ediyorum sadece sorun yaşamamak için.

Bende aynı sorundan muzdariptim. Arayüzüne girip sürümünü güncelledim şu an için bir sorun yok.
Ancak benim de farklı bir sorunum var. Ben televizyon dışında 5GHz bağlantıya ve misafir ağına bağlanamıyorum. Ağlarda gözükmüyor, sadece televizyonda gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı