Asus DSL AC750 "uzak sunucudan yanıt yok" sorunu

kambaratam

Hectopat
Daha fazla  
11 Eylül tarihinden beri internetimde kopukluk var. 11 Eylül'de Türk Telekom'u aradığımda "genel arıza var 13 Eylül'e kadar internetinizde kopukluk yaşanacağını" söylediler 14 Eylül oldu sıkıntı yine aynı idi. Altyapıyı hiper net yapmışlar ve Türk Telekom'u aradığımda sorunun binadan veya modemden olduğunu söylediler. Bende Inca ADSL modem vardı ve ben de modemsel bir sıkıntıdır diye VDSL2 ASUS DSL AC750 modem aldım bunda da aynı sorun var. İnternet kurulumunu doğru yaptım bilgiler doğru. İnternet geliyor giriyor 5 dk sonra internet yok hatası ile modem arayüzüne bağlanıp uzak sunucudan yanıt yok hatası veriyor. Yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam lazım?
Sorun modemde mi yoksa internet sağlayıcısında mı?

IMG_20190926_125924.jpg

(Resimde her şey normal İnternet var ama 2 dk sonra İnternet kesilip uzak sunucudan yanıt yok hatası alıyorum)

Modem arabirimine girin ve DSL kısmına göz atın. DSL sinyali geliyorsa geliş gidiş hızı yazar:

Eki Görüntüle 441963

Ayrıca DSL ışığı yanıyor mu diye bakın. Cihazın FW sürümünü de yazın.
1 saat önce İnternet vardı tekrar kesildi ve DSL ışığıda yanıyor internet ışığı yanmıyor.
IMG_20190926_182758.jpg
Screenshot_20190926_182925_com.opera.browser.jpg

Modem arabirimine girin ve DSL kısmına göz atın. DSL sinyali geliyorsa geliş gidiş hızı yazar:

Eki Görüntüle 441963

Ayrıca DSL ışığı yanıyor mu diye bakın. Cihazın FW sürümünü de yazın.
Yönetici hesabı ve parolası gerekli diyor ama en başından yanlış olsa ara ara bağlantı kurmaz herhalde demi? 🤔

Bendede aynı sorun var ama nedense internet ışığı yanıyor fakat internet yok. Türk net bu sorunun benden kaynaklandığını söylemiş sorunun ne olduğunu anlamadim

Aynı sorun bende de var, çözüm bulabilen var mıdır? Asusu arıyorum kurulumu birlikte yapıyoruz Modemden yana bir sıkıntı Yok ıss ile ileşime geçin deniliyor , Turkneti arıyorum 1 gün sonra dönüyorlar dsl ışığınız yanıyor modem aldığınız yer ile iletişime geçiniz deniliyor kafayı yedirtcekler çook bunaldım artık, lütfen sorunu bulan varsa rica ediyorum paylaşssın.

Aynı sorun bende de var, çözüm bulabilen var mıdır? Asusu arıyorum kurulumu birlikte yapıyoruz Modemden yana bir sıkıntı Yok ıss ile ileşime geçin deniliyor , Turkneti arıyorum 1 gün sonra dönüyorlar dsl ışığınız yanıyor modem aldığınız yer ile iletişime geçiniz deniliyor kafayı yedirtcekler çook bunaldım artık, lütfen sorunu bulan varsa rica ediyorum paylaşssın.
Hocam çözüme ulaşabildiniz mi? Bende aynı sorunu yaşıyorum. Sorunu çözemedim.

Farklı bir modemle deneyin bir süre önce aynı sorunu bir ay boyunca yaşadım. Bir ay boyunca turknet ile telekom altyapı ike kavga edip durdum.Sorun sıfır aldığım asus dsl n17u denen boktan modemdeymiş. Servise gönderdim değişim verdiler boktan asus serbisi bana cihaz göndermedi satınaldığım yerden geldi yeni cihaz. Birde onu bekledim. Şimdi günde birkaç defa kopuyor yine.Birdaha asus markasının kürdanını dahi almam.

Farklı bir modemle deneyin bir süre önce aynı sorunu bir ay boyunca yaşadım. Bir ay boyunca turknet ile telekom altyapı ike kavga edip durdum.Sorun sıfır aldığım asus dsl n17u denen boktan modemdeymiş. Servise gönderdim değişim verdiler boktan asus serbisi bana cihaz göndermedi satınaldığım yerden geldi yeni cihaz. Birde onu bekledim. Şimdi günde birkaç defa kopuyor yine.Birdaha asus markasının kürdanını dahi almam.
Teşekkür ederim.

Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Asıl modemim ASUS AC68U ama Türk Telekom'dan alınma eski bir Airties ile de deniyorum ve sonuç iki cihazda da aynı. Hatta Airtiesın şu anki çalışma durumuyla ilgili bazı bilgileri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. DSL bağlantısı da Internet bağlantısı da var görünüyor ancak interneti kullanamıyorum. Ben sorunun modemden kaynaklandığını sanmıyorum ama konunun uzmanı da degilim...

Bu arada ben bu sorunu hem TürkNet hem de Türk Telekom ile yaşadım. Sorun 3 hafta önce ilk başladığında TürkNet ayni muameleyi bana da yaptı, mesajlarıma da 2 gün geri dönmeyince "yeter artık" deyip, TürkNet aboneliğimi iptal ettirdim, ama dilekçeyi verdikten 1-2 gün sonra internet geri geldi, benim modemi defalarca resetleyip yeniden kurmam ile mi alakalı yoksa arıza kaydına istinaden onların yaptığı birşeyden mi, onu net olarak bilemiyorum. En azından aradığımda karşımda bir muhattap bulurum diye Türk Telekom'a başvurdum, 2 haftalık uğraşlar sonunda neyse ki dün gelip hattımı bağladılar ve sonuç aşağıda ki gibi :)

İnternet Bağlantısı:Bağlı
DSL Bağlantısı:Bağlı
DSL Hızı(Kb/s):799 / 12287
İnternet IP Adresi:100.84.213.
DSL MAC Adresi:18:28:61:6E:B5:F1
WAN-Ethernet:Bağlı değil
DHCP Sunucusu:Etkin
Kablosuz Ağ Adı (SSID) (2.4 GHz):
Kablosuz Ağ Durumu:Etkin
Firmware Version: 1.0.3.1
Seri Numarası:AT136124800387
Çalışma Süresi:00:10:45:36