Asus DSL AC750 "uzak sunucudan yanıt yok" sorunu

kambaratam

Hectopat
Daha fazla  
11 Eylül tarihinden beri internetimde kopukluk var. 11 Eylül'de Türk Telekom'u aradığımda "genel arıza var 13 Eylül'e kadar internetinizde kopukluk yaşanacağını" söylediler 14 Eylül oldu sıkıntı yine aynı idi. Altyapıyı hiper net yapmışlar ve Türk Telekom'u aradığımda sorunun binadan veya modemden olduğunu söylediler. Bende Inca ADSL modem vardı ve ben de modemsel bir sıkıntıdır diye VDSL2 ASUS DSL AC750 modem aldım bunda da aynı sorun var. İnternet kurulumunu doğru yaptım bilgiler doğru. İnternet geliyor giriyor 5 dk sonra internet yok hatası ile modem arayüzüne bağlanıp uzak sunucudan yanıt yok hatası veriyor. Yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam lazım?
Sorun modemde mi yoksa internet sağlayıcısında mı?

IMG_20190926_125924.jpg

(Resimde her şey normal İnternet var ama 2 dk sonra İnternet kesilip uzak sunucudan yanıt yok hatası alıyorum)

Sürüm olarak en son olan 1.1.2.3_858 sürümünü kurdum. VDSL 35 MBps hıza bu gün itibariyle geçiş yaptım. Biraz önce yaklaşık 1.5-2 dakikalık bir "uzak sunucudan yanıt yok" sorunu ile karşılaştım. Wi-Fi veya kablolu bağlantı farketmeksizin hem telefon hem bilgisayarda aynı anda gidip geldi. Umarım sorun devam etmez yoksa ne yapacağım hakkında bir fikrim yok. Kimisi at modemi çöpe diyor Recep bey yıllardır kullanıyoruz hiçbir problem yok diyor. Turknet ile iletişime geçsem zaten bir çözüm bulmak imkansıza yakın. Umut ediyorum sadece sorun yaşamamak için.
Arkadaşlar 3 gün test ettim ve ASUS modemi iade ettim. Günde yaklaşık 4-5 kere 3-4 dakikalık internet kesintileri yaşıyordum. Hiçbir şeyi yanlış yapmadım bu arada hata bende değil. Keenetic Extr DSL KN-2111 modemine geçiş yaptım ve 2 gündür hiçbir kesinti yaşamadım. Asla marka kötülemek gibi bir niyetim yok fakat Turknet kullanıcısıysanız ASUS marka modem almadan önce 2 kere düşünün bence.

Arkadaşlar 3 gün test ettim ve ASUS modemi iade ettim. Günde yaklaşık 4-5 kere 3-4 dakikalık internet kesintileri yaşıyordum. Hiçbir şeyi yanlış yapmadım bu arada hata bende değil. Keenetic Extr DSL KN-2111 modemine geçiş yaptım ve 2 gündür hiçbir kesinti yaşamadım. Asla marka kötülemek gibi bir niyetim yok fakat Turknet kullanıcısıysanız ASUS marka modem almadan önce 2 kere düşünün bence.
Uzun zamandır bu modemi Turknet ile kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Şimdi artık VDSL'i bırakıp fibere geçiyorum.

Ben de aynı şekilde kullanmaktayım. 2-3 hafta kesintisiz modem açık ve bağlanan cihaz sayısı en az 5 oluyor. Kesinti olduğunda da Türk Telekom kaynaklı oluyor. Tek sıkıntısı bağlanan cihaz sayısını, bağlantı türünü yanlış gösteriyor veya göstermiyor. Aynı zamanda cihazların adlarını da göremiyorum.

Geri
Yukarı