ASUS DSL N16 kabloluda yüksek hız alırken kablosuzda düşük hız alıyorum

• Konuyu başlatan Nidya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B

Nidya

Centipat
Daha fazla  
Kablolu internette 45Mbps alırken kablosuzda çok daha düşük alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Modem: ASUS DSL n16.

Dosya Ekleri

• 1609842273637.png
    1609842273637.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 47
  • 1609842282852.png
    1609842282852.png
    256,4 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu internette 45Mbps alırken kablosuzda çok daha düşük alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Modem: ASUS DSL n16.

Kablosuz iletişim çevre şartlarına bağlı olarak farklı dalga boylarında verilmesi gerektiğinden ya da cihaz düşüklüğünden kablosuz, daha düşük hızlarda ve daha fazla gecikmelerde hizmet sağlar. Kablolu kullanım ise kablonun ve cihazın desteklediği maksimum hızı ve düşük gecikmeyi çevre şartları kötü olsa bile iletir.

Modem arayüzünden sinyal gücüne bakın, sınırlandırılmış olarak geliyor olabilir. Ayrıca eğer 2.4GHz'den bağlanıyorsanız 5GHz'i deneyin. 2.4GHz'in kapsama alanı daha geniştir ancak 5GHz sıkıştırılmış bir bant olduğundan daha hızlı ve stabildir.

Normal değil mi?

Hocam normal olduğunu düşünmüyorum olsa da bu kadar düşmez diyordum modemin dibine de getirsem böyle oluyor çok internet değiştirdim ilk defa böyle oluyor acaba modem ayarlarıyla mı ilgili diyorum.
Kablosuz iletişim çevre şartlarına bağlı olarak farklı dalga boylarında verilmesi gerektiğinden ya da cihaz düşüklüğünden kablosuz, daha düşük hızlarda ve daha fazla gecikmelerde hizmet sağlar. Kablolu kullanım ise kablonun ve cihazın desteklediği maksimum hızı ve düşük gecikmeyi çevre şartları kötü olsa bile iletir.
Sizce de bu kadar fazla bir fark olması anormal değil mi dibine getirmeme rağmen .

Hocam normal olduğunu düşünmüyorum olsa da bu kadar düşmez diyordum modemin dibine de getirsem böyle oluyor çok internet değiştirdim ilk defa böyle oluyor acaba modem ayarlarıyla mı ilgili diyorum.

Sizce de bu kadar fazla bir fark olması anormal değil mi dibine getirmeme rağmen .
Modemin dibinde de olsan anakartınla alakalı bir durum olduğunu düşüyorum, ayrıca yaşadığın durum normal:
burada açıklandığı sebeplerden ötürü.

O cihazsa herkes kablosuzunun yavaşlığından şikayetçi. Keşke almasaydınız. Geçmiş olsun. Hiç o ürünü alıp da sorunu çözülen de görmedim. Değiştirin yada Bridge Moduna alın ve bir router alarak kablosuzu router ile sağlayın.

Normal değil cihaz sorunlu. Değiştirin alan herkes bundan şikayetçi. Forumda araştırırsan herkesin bu cihazdan rahatsız olduğunu anlarsın.

Sizce de bu kadar fazla bir fark olması anormal değil mi dibine getirmeme rağmen.

Kablosuz bağlandığınız cihaza da bağlı bir durum. Ben 3 metreden kablosuz bağlanıyordum, şu an 7 metrelik CAT5e kablo kullandığımdan oyunlarda 30 ms daha az gecikme alıyorum ve daha stabil bir internet kullanıyorum. Modemden şikayet edildiğini duydum, isterseniz kablosuz ağ cihazı alabilirsiniz.

O cihazsa herkes kablosuzunun yavaşlığından şikayetçi. Keşke almasaydınız. Geçmiş olsun. Hiç o ürünü alıp da sorunu çözülen de görmedim. Değiştirin yada Bridge Moduna alın ve bir router alarak kablosuzu router ile sağlayın.

Normal değil cihaz sorunlu. Değiştirin alan herkes bundan şikayetçi. Forumda araştırırsan herkesin bu cihazdan rahatsız olduğunu anlarsın.
Keşke önceden görseydim halbüki çok bakmıştım . Teşekkür ederim .

Geri
Yukarı