ASUS DSL-N16 Wi-Fi düşük hız sorunu

Ufuk Yeşil

Kilopat
Daha fazla  
ASUS DSL-N16 modemini kullanmaktayım. 24Mbit internet kullanırken Wi-Fi'den 22.5Mbit civarı hız alıyordum ve sabitti. Paketimi 50Mbit'e çıkardım ancak Wi-Fi üzerinden hız çok dalgalı ve 35Mbit üstünü göremiyorum. Hız testi yapıyorum, modemin dibinde, 10Mbit'e bile düştüğü oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? 20 veya 40MHz fark etmiyor, ikisinde de aynı sonucu alıyorum. Kanal değiştiriyorum yine fark yok. Nadiren sabit 45-46Mbit alıyorum, çoğu zaman hep dalgalı ve sadece Speedtest için geçerli değil, başka şeylerde de hızımın düşük olduğunu anlıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

ASUS DSL-N16 modemini kullanmaktayım. 24Mbit internet kullanırken Wi-Fi'den 22.5Mbit civarı hız alıyordum ve sabitti. Paketimi 50Mbit'e çıkardım ancak Wi-Fi üzerinden hız çok dalgalı ve 35Mbit üstünü göremiyorum. Hız testi yapıyorum, modemin dibinde, 10Mbit'e bile düştüğü oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? 20 veya 40MHz fark etmiyor, ikisinde de aynı sonucu alıyorum. Kanal değiştiriyorum yine fark yok. Nadiren sabit 45-46Mbit alıyorum, çoğu zaman hep dalgalı ve sadece Speedtest için geçerli değil, başka şeylerde de hızımın düşük olduğunu anlıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Buyrun şuna bir bakmanızı tavsiye ederim. Kararlılık Ayarı SNR'ı optimize ettiğinden dolaylı yoldan belki hızınızı arttırabilir. Denemenizi tavsiye ederim.
Bir de Kablosuz ayarlarınızda b/g/n modunda mı yada yalnızca n modunda olmalı eğer n seçeneğinin olmadığı bir kablosuz modu seçiliyse hız düşük olacaktır.

Buyurun şuna bir bakmanızı tavsiye ederim. Kararlılık ayarı SNR'ı optimize ettiğinden dolaylı yoldan belki hızınızı arttırabilir. Denemenizi tavsiye ederim.

Bir de kablosuz ayarlarınızda b/g/n modunda mı ya da yalnızca n modunda olmalı eğer n seçeneğinin olmadığı bir kablosuz modu seçiliyse hız düşük olacaktır.

SNR'de gönderdiğiniz ayarlar aynı ayar herhangi bir farkı yok. Üstelik kabloluda bir problem yok, o ayarlar kabloluda daha da önemli diye biliyorum.
Wi-Fi ayarlarım bu şekilde. 20MHz'ye test için aldım.

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 103

Yeni konular

Geri
Yukarı