ASUS DSL-N16 modem alınır mı?

Hızım 16 Mbps fakat dediğim gibi altyapı çalışması var önümüzdeki aylarda fiber veya VDSL geçiş yapabiliriz. Modeme ben kabloyla bağlanıyorum annem kablosuz bağlanıyor modem ile kablosuz bağlantı yapan cihaz arasında 10-15 metre var modem zaten o odada (yukarıda 20 demişim de bayağı çokmuş 20 :) ) Bütçem de maksimum 300 TL :);

Sıkıntılı derken ben o kısmı bir türlü anlamıyorum kusura bakmayın. Hız mı düşüyor yoksa bağlantı kopması mı oluyor?

Modemle aradaki duvar sayısı da önemli tabii açık alanda 10 metre önemli değil ama arada iki ya da üç duvar olduğu vakit çekim gücü çok düşüyor. Misal benim modemim salonda, arka odaya mesafe 12-13 metre vardır arada da 3 duvar mevcut. O odada Wi-Fi bağlantısı bir kopuyor, bir bağlanıyor. Modemin konumuna çok dikkat etmeniz gerekli. Ayrıca evimdeki hattın durumu sebebiyle modem dış cepheye yakın duruyor, sokağa indiğimde 20 metreye kadar telefon modemin internetini kullanıyor.

Son düzenleme:
İçerde annem ve babam da kullanıyor, hemen bitişik odalar. Kopmalar olacağını düşünmüyorum, merkezi bir yere koyup sende kablolu kullanırsan sıkıntı yaşamazsınız. Tabi araştır daha iyisi varsa mutlaka onu al ama ben memnunum. 279 TL'ye almıştım Asus N16P'yi uygun fiyatı ama indirim gelebiliyor.
Ben de Asus N16P alma taraftarıyım. Asus N16 ile N16P arasında ekstra özellik dışında performans farkı yok sanırım aynı bileşenler kullanılmış.

Hocam Keenetic Omni ye bakın derim. Bütçe biraz daha artar ise bir üst modeli.
Keşke artabilse bir üst modeli de bayağı tuzluymuş 😅. Keenetic modemi çok gördüm ama kararsız kaldım doğrusu Türkiye pazarına yeni girmiş bir markaymış bilemedim. :)

Bütçeniz yeterse AC destekli üst sürümü sayılabilecek DSL-AC51 alın derim. TurkNet ile kullanıyorum, memnunum.
Merhaba, DSL-AC51 modelini önceden gördüm fakat maalesef o kadar bütçem yok. Standart kullanıcı olduğum için oyun oynarken kopmasın, ping dalgalanması yapmasın, kablosuz bağlantı kopmasın yeter düşüncesindeyim. Keenetic markasını çok öneriyorlar Omni modeli hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Almalı mıyız? Yoksa Asus DSL-N16 mı almalıyız? Teşekkürler. :)

N16P modelini kullanıyorum. Ethernet portu üzerinden kullanıyorsanız herşey mükemmel. Ancak wifi çekim gücü, önceden kullandığım ttnet antensiz modemle aynı seviyede. Modemden uzak olmadığınız sürece problem yaşatmaz. Bazen wifi de kopmalar oluyor. Ayrıca modem ısınıyor. Hafta da 1 de 15 saniye kadar fişini çekin sonra çalıştırın yoksa arayüze girmemezlik yapıyor.

N16P modelini kullanıyorum. Ethernet portu üzerinden kullanıyorsanız herşey mükemmel. Ancak wifi çekim gücü, önceden kullandığım ttnet antensiz modemle aynı seviyede. Modemden uzak olmadığınız sürece problem yaşatmaz. Bazen wifi de kopmalar oluyor. Ayrıca modem ısınıyor. Hafta da 1 de 15 saniye kadar fişini çekin sonra çalıştırın yoksa arayüze girmemezlik yapıyor.
O zaman Asus 2. plana düştü diyelim. Keenetic hakkında bilginiz var mı?

Geri
Yukarı