Asus DSL-N16 Modem Düşük Hız Sorunu

Ufuk Yeşil

Kilopat
Daha fazla  
Bugün Asus DSL-N16 modemini aldım. Turkcell Superonline'nin verdiği Huawei modemde 9.2MBPS hız alırken, bu modem de en fazla 8.6MBPS alıyorum. Bu modemin kendisinden mi kaynaklı yoksa modemin ayarlarından mı kaynaklı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz hız farkı 0.6mbps, yani download sırasında saniyede 60~70kb/sn gibi bir değere denk gelir. Çok dikkate değer bir fark değil diye düşünüyorum. Hız testi yaptığınız sıradaki internet kullanımına bağlı bir sorun olabilir. Yani hız testi yaparken herhangi bir uygulama arkaplanda çalışıyor olabilir.

Bahsettiğiniz hız farkı 0.6mbps, yani download sırasında saniyede 60~70kb/sn gibi bir değere denk gelir. Çok dikkate değer bir fark değil diye düşünüyorum. Hız testi yaptığınız sıradaki internet kullanımına bağlı bir sorun olabilir. Yani hız testi yaparken herhangi bir uygulama arkaplanda çalışıyor olabilir.
Farkındayım ancak hızım düşüktü daha da düşüyor hem de. Eğer modemin bir ayarından falan kaynaklıysa başka modem alırım bu gün aldım çünkü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı