ASUS DSL-N16 SNR margin ve Wireless kesilmeleri oluyor

Yakar

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bir süredir telefonumun kablosuz internet bağlantısında sorun yaşıyorum. Belli bir süre geçtikten sonra telefonumdaki Wi-Fi bağlantı simgesinin yanında ünlem işareti beliriyor ve internet olmadan bağlı yazıyor, bu süreçte modemdeki ışıklarda ya da bilgisayarın internetinde herhangi bir sorun olmuyor. Bunun yanında modemin SNR değeri 7.5 civarında seyrediyor ve bunun düşük olduğu ile alakalı yazılara denk geldim.
1- SNR değeri hakkında yardım edebilir misiniz?
2- Wi-Fi sorununun çözümü konusunda yardım edebilir misiniz?
3- ASUS DSL-N16 modem ayarı hakkında bilgi sahibi iseniz yapılması gereken ayarlar konusunda yardım edebilir misiniz?

Not: SNR'ı kendim 10'a ayarladım ama yapmam gerekiyor mu yoksa farklı bir şey mi yapmam lazım bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir model başka bir kaç telefondan deneme yapmanızı öneririm her telefon farklı wifi sinyali alır eğer hepsi aynıysa farklı yöntemler denenir

Başka bir model başka bir kaç telefondan deneme yapmanızı öneririm her telefon farklı wifi sinyali alır eğer hepsi aynıysa farklı yöntemler denenir
3 farklı telefonla birlikte eş zamanlı olarak aynı sorun oluyor. Ana kutudan eve cat 6 kablo çektim ve sorun aynı. Ayrıca yetkili arkadaşlar gelip kendi cihazları ile baktılar lakin sorun göremediler.

Modeme hard reset attınız mı peki?

Hard resetten kastınız modem arkasındaki küçük tuş ise evet yaptım ama üzerinden 1 saat geçti, sorunun tekrarlılığını test etmek için daha fazla beklemek lazım sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard resetten kastınız modem arkasındaki küçük tuş ise evet yaptım ama üzerinden 1 saat geçti, sorunun tekrarlılığını test etmek için daha fazla beklemek lazım sanırım.
İğne veya kürdan yardımıyla atılan reset arkasında küçük delik vardır orası, daha öncede forumda bu modem markasıyla aynı sorunu yaşayanlar var Asus destek mail atın kronik bir sorun belli sebebi sadece modem kaynaklı

Yeni konular

Geri
Yukarı