ASUS DSL-N16P - Keenetic Omni DSL

Hocam maalesef bütçeyi arttıramıyorum. Bu modeli de alsam memnun kalır mıyım?
Tabii ki memnun kalırsınız. 5 Ghz desteği olması yüzünden Extra DSL alın dedim ama internetiniz 35 Mbps altıysa Omni (2.4 Ghz) de fazlasıyla yetecektir.

4 sene garantisi var. 3 sene + aldıktan sonra 1 sene uzatıyorsunuz web sitelerinden. Yazılımı gayet modüler ve her ay güncelleniyor 1 defa. Yazılım gerçekten çok iyi. Çekim kalitesi gayet iyi. Ben Asus modemimi köşeye kaldırdım Keenetic aldıktan sonra.

İleride büyük eve geçerseniz veya çekim gücü yetmiyor derseniz de herhangi bir başka Keenetic cihaz ile mesh yapabiliyorsunuz ve mesh sistemleri çok iyi çalışıyor.

Hocam Keenetic kullananlar memnun. Alabilirsiniz.

@Eryd Şu an 35Mbps internet kullanıyorum daha yükseğinde sorun çıkarmaz di mi modem? Ayrıca Mesh tam olarak ne oluyor? Nasıl yapılıyor? Kısaca özetler misiniz? Eski modemim TP-Link W9970 di hızı çekim gücü iyiydi sanırım bu modem de ondan daha iyi işimi görecektir.
Hocam Omni DSL sadece 2.4 Ghz destekliyor. 2.4 Ghz 40-45 Mbps üstü hızları pek veremiyor. 35 Mbps için sorun olmaz. Tam hızı alırsınız 2.4 Ghz üzerinden. Ama ilerde atıyorum 50 ya da 75 Mbps hıza yükseltirsiniz o zaman 2.4 Ghz yetmez. Kablosuzdan tam hızı almak için 5 Ghz kullanmak gerekir.

Mesh'i de şöyle anlatayım basit olarak; iki Keenetic cihazı birbirine bağlıyorsunuz kablosuz olarak, tek bir WiFi adı oluyor ve hangi cihaza yakınsanız otomatik olarak yakın olduğunuz cihaza bağlanıyorsunuz. Bu cihazlar arası geçiş 1 saniyenin altında gerçekleşiyor ve siz anlamıyorsunuz bile yakındaki cihaza geçiş yaptığınızı. Yani WiFi ağınızı normalde ulaşamayacağınız yerlere erişecek şekilde genişletiyorsunuz ve en uzak yerlerden bile çok düşük gecikme ve son hız alıyorsunuz kablosuzdan. Mesh normalde pahalı bir sistem ve sadece belli cihazlar arası yapılabilirken Keenetic'de Keenetic marka her cihaz mesh sistem kurularak kullanılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı