Asus Dual 1660 Ti ve I5-7600 ısınır mı?

HighNoon

Decapat
Merhaba arkadaşlar önceki konularda sizden aldığım bilgiler doğrultusunda Asus Dual 1660 Ti ve I5-7600 işlemci aldım. Şuan ki sorum ise ısınma sorunu yaşar mıyım, ekran kartı ve işlemcinin kaç derece olduğuna nereden bakarım, 80 dereceleri görse problem olur mu? Bu konularda bir bilgim yok Apex'de falan çok ses çıkardığını düşündüğüm için ısınabilir diye düşünüyorum. Hangi programı indirip kullanmalıyım veya ısınsa da sorun olmaz mı veya farklı düşüncelerinizi bekliyorum.

RTX 2060 alsaydın diyecekler için; Vatan KDV indirimlerinden 1900 TL'ye aldım.

Kasanın durumuna bağlı. Kasa içi hava akışınız, egzoz fanlarınız vs. olmasına bağlı.
Afterburner ile oyunda sıcaklığa bakabilirsiniz. NVIDIA kartlar çok fazla ısınmaz genelde. Kasa içi hava dolaşımı daha çok Radeon serisinde dikkat edilmesi gereken bir husus. Radeon serilerinde de çok fazla ısınmalar yok ayrıca içiniz rahat olsun.

İşlemci stok fan ile kullanıyorsanız 80 görebilirsiniz normaldir. 85-90'a çıkmaması gerek sadece. İyi oyunlar...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı