ASUS Dual 3060 Ti 80 dereceleri görüyor

85 altı sıcaklık değerleri normaldir, hem ekran kartı hem de işlemci için geçerlidir bu bilgi.

94 derece 1050 Ti ile en ağır oyunları oynadı kuzen aylarca. (ağır oyundan kastım Rust, Warzone vs) sonra ekran kartı fan girişini ters takildigini fark ettim düzelttim, macun yeniledim 74 falandı.

94 derece 1050 Ti ile en ağır oyunları oynadı kuzen aylarca. (ağır oyundan kastım Rust, Warzone vs) sonra ekran kartı fan girişini ters takildigini fark ettim düzelttim, macun yeniledim 74 falandı.

Bu sınırı tutup da Intel, AMD, NVIDIA falan söylemiyor yane havadan uydurmayalım.

60-70 bile çok değil mi ben 5500 de maksimum 58 ASUS Dual RX 6600 de maksimum55 derece gördüm.

RTX serisi başka ısınıyor, ek olarak kasa, fanlar, kasanın bulunduğu konum ( yaz ayında neredeyse 5-10 derece fark etti benim bileşenler) de önemli.

Hocam yazılımsal olduğuna %80 eminim zaten maksimum termal macun değiştirebilir zaten kendisi.

Termal pad de atar da kart mining galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sürekli 85derecede çalışması ömrünü kısaltmazmı sizce. Benim fikrim 65 70 derece arası çalışması daha iyi bence.

Olmaz hiçbir şey. İsterse tüm gün 85 derecede çalışsın. Sınır zaten 85 NVIDIA 85'te zarar göreceğini düşünseydi sınırı 85 yapmazdı. Daha sıcak daha az ömürlü diye bir şey yok.
Sınır 85'dir 94 derece olamaz. Bu sınırı AMD Intel ve NVIDIA söylüyor.

94 derece 1050 Ti ile en ağır oyunları oynadı kuzen aylarca. (Ağır oyundan kastım Rust, Warzone vs) Sonra ekran kartı fan girişini ters takildigini fark ettim düzelttim, macun yeniledim 74 falandı.

Bu sınırı tutup da Intel, AMD, NVIDIA falan söylemiyor yane havadan uydurmayalım.

RTX serisi başka ısınıyor, ek olarak kasa, fanlar, kasanın bulunduğu konum ( yaz ayında neredeyse 5-10 derece fark etti benim bileşenler) de önemli.

Termal pad de atar da kart mining galiba.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı