ASUS Dual 3060 Ti 80 dereceleri görüyor

yabadadu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sıcaklardan dolayı da olabilir ama ekran kartım oyundayken 80 dereceye kadar geliyor ve oyunlarda FPS yüksek ama takılmalar meydan geliyor. Sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum, CPU maksimum 70'i gördü ama ekran kartım CPU'dan daha sıcak calısıyor. Sorun nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılma yaşadığınız oyunları ve sisteminizi atar mısınız?

MSI Afterburner uygulamasından oyun içi/dışı fan hızlarınız otomatikdeyken yüzde kaçta çalıştığına bakın.

İşlemcinizi yoran virüs gibi bir şey olmadığıdnan emin olun malwarebytes/kaspersky ile tarama yapın.

İşlemcinizi yoran virüs gibi bir şey olmadığıdnan emin olun malwarebytes/kaspersky ile tarama yapın.

İşlemciler 85 dereceye kadar ısınması oyunlarda normaldir.

Kartlarımız aynı, 80 derecelerde ben de RDR2 nvidia optimum önerdiği değerlerde oynuyorum fakat bir takılma konusu yok. Kartınızda harici bir sorun olabilir mi?

Hocam sürekli 85derecede çalışması ömrünü kısaltmazmı sizce. Benim fikrim 65 70 derece arası çalışması daha iyi bence.

Oyunlara girdiğinde herhangi bir sorun yaratmaz. Fakat 24 saat boyunca stabil bir şekilde 80 - 85 dereceye kadar çıkıyorsa ömür konusunda sıkıntı yaşatması muhtemel.

Sistemsel bir hatadan dolayı takılabilir bilgisayarlar en basit örneği işlemci çekirdeklerinin kararsızlığı daha önce Windows sistem dosyaları(.DLSS) veya BIOS'la oynadıysan buna sebebiyet verebilir önerim eğer yapabiliyorsan temiz kurulum yapmandır.

Oyuna girdiğinde öyle oluyorsa sorun yok. Ekran kartımız da aynıymış zaten benim ASUS Dual 3060 Ti da NFS Unbound'da Cyberpunk'ta falan 80 dereceleri görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı