Elektronik ASUS Dual Radeon RX 6600 5.799 TL

4 bin liraya alalı 1 yıl bile olmamış kartı satamıyorum, 5800 liraya alın kapın uçun deniliyor, miningciler piyasayı mahvetti.

Hocam tahminimce sıfır ve 2. el piyasası daha da düşecek benim elim de XFX 6600XT vardı geçen ay sattım 7.000 TL'ye şimdi almak istediğim kart 6900XT 2. el fiyat olarak 7.000 ile 8.000 arası denk gelirse alacağım.

Herkes farklı bir şey diyor araştırmak için giriyorum kafam daha da karışıyor...

Dostum kendi deneyimimi söyleyeyim ben 6 ay boyunca XFX 6600XT kullandım sıcaklık 70 dercenin altına inmiyordu kasam da hava sülkülasyonu çok iyi olmasına rağmen. Sosyal de sürekli takılıp gördüğüm kadarıyla çoğu kişi soğutma olarak ASUS öneriyor.

Senin arkadaşların yüke sokmayı bilmiyor o zaman.

Ben bu kartı özellikle test ettim Max Tbp'de 15 dakika yük düşmeden kalınca kart 80 dereceyi görüyor ve bu GPU Edge sıcaklığı, hotspot için +15 daha ekle.

Yukarıdaki videoda her şey net ve oyun konusunda bahsediyorum oyunlarda 75 derecenin altına inmiyor dediniz bende ona göre cevap verdim.

Yukarıdaki videoda her şey net ve oyun konusunda bahsediyorum oyunlarda 75 derecenin altına inmiyor dediniz bende ona göre cevap verdim.
Zaten öyle. 75-76 olunca da fanlar devreye inip 72'ye indiriyor. Hiçbir ayarını ellemedim, benim ki bu şekilde. Ortalama sıcaklığı 72 diyebilirim yani, her oyunu ultrada oynuyorum ve kasam vasatın altı bir kasa. Bu sıcaklık zarar verir mi bilmem ama pek sanmam, bağlantı sıcaklığı 90'ı hiç geçmedi, hatta yaklaşmadı bile.

Yine de, 1 ay önce Sapphire'i bu fiyattan almasaydım keşke dedim Asus'un indiğini görünce, bence aradaki farka değer uzun vadede.

Arkadaşlar 75 derece ile 60 derece civarında çalışan iki kart arasında aman aman fark olmaz. 75 derece hatta 80 derece vs. yuksek sıcaklıklar değil. Performans kaybı da yaratmaz. Faniniz otomatik ayarliysa biraz daha arttirirsiniz dereceler biraz daha düşer çok takiyorsaniz. Ufak bir fan sesi farkı için aynı GPU'nun daha ünlü bir markasına 1500 2000 TL fazla vermek akıl karı değil.

Ne yapıştırını? Alınmaz bu ürün, bu fiyata XFX SWFT 210 dururken. 400 lira daha uygun ve daha serin çalışıyor.

ASUS Dual RX6600 8 GB modelini kullanıyorum BF1 Dying Light 2 MB Bannerlord tarzı oyunlarda 60 dereceyi geçtiğini daha görmedim çok şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı