ASUS Dual RTX 3070 FurMark testinde 15 dakikada 75 derece olması normal mi?

yagizben

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Asus Dual RTX 3070 V2 OC 8gb 256bit
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
Anakart: Asus B450m dragon 4400 MHz (OC)
Ram:Adata XPG (2x8)GB 3200MHz DDR4
M.2: Kingston NV2 1TB Okuma 3500MB-Yazma 2100MB M.2 SSD
Kasa: XPG Valor Air Rainbow RGB Siyah
Monitör: ASUS VP249QGR 23.8″ 144Hz 1ms
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ASUS Dual RTX 3070 kartım var geçenlerde FurMark testi yaptım 15 dakika boyunca. Sonuç olarak 74-75 dereceleri gördüm en fazla bu sıkıntı yaratır mı ve bu sıcaklık değerleri ideal mıdır?

Merhaba, ASUS Dual RTX 3070 kartım var geçenlerde FurMark testi yaptım 15 dakika boyunca. Sonuç olarak 74-75 dereceleri gördüm en fazla bu sıkıntı yaratır mı ve bu sıcaklık değerleri ideal mıdır?

Furmarkt ekran kartınızı zorlayabileceğiniz en iyi yerlerden birisi değerler normal bence zaten yaz ayınada girdik 70-80 arası ekran kartları için ideal ondan yukarısı can yakar.

Şu an yaz aylarındayız gayet normal. Hatta sen 1 ay sonrasını gör.

Bir sorum daha var FurMark ekran kartını en fazla zorlayan şeylerden biri mi yoksa bir oyun da bu kadar zorlar diyebilir miyiz?

Bir sorum daha var FurMark ekran kartını en fazla zorlayan şeylerden biri mi yoksa bir oyun da bu kadar zorlar diyebilir miyiz?

FurMark GPU için iyi bir test yazılımı. Oyunlarda ya aynı olur ya da 1-2 derece oynar. GPU kullanımınada bağlı. Ekran kartını 3D mark time spy ile test edin bir de. Max. Güç kullanımını görebilirsiniz.

FurMark GPU için iyi bir test yazılımı. Oyunlarda ya aynı olur ya da 1-2 derece oynar. GPU kullanımınada bağlı. Ekran kartını 3D mark time spy ile test edin bir de. Max. Güç kullanımını görebilirsiniz.

GPU'nun 100%100'unu kullanıyordu değil mi?

Evet ama sadece FurMark yapıp geçmeyin. İyi şekilde test etmek için, OCCT ve 3D mark time spy yapın.

Tamam yapıp test sonuçlarını atacağım teşekkürler iyi bayramlar.

hocam konu dışı mesaj atamdığım için sormak istiyorum. Asus dual 3070 li bir sistem var ve fiyat uygun alırken testleri nasıl yaptırmalıyım ve sonuçlar ne olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı