ASUS Dual RX 580 8 GB çok ısınıyor

Emirr04

Femtopat
Daha fazla  
2 Gün önce yeni topladığım Ryzen 3 3100'lü ve ASUS Dual RX 580 8 GB'li sistemim geldi daha 0 bir sistem olmasına rağmen bilgisayarı açtıktan 5 dakika sonra ekran kartı ısınmaya başlıyor ve CS:GO PUBG gibi oyunlara girince çok fazla aşırı ısınıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirm? Elimi değemiyorum yani.

Merhabalar. MSI Afterburner programı ile oyun içerisinde ekran kartının sıcaklığını görebilirsiniz. Oyun içerisinde kaç dereceye ulaştığını bu yöntem ile belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz. Sonuçta elinizle ekran kartının sıcaklığını ölçemezsiniz. Ayrıca ekran kartı ve diğer sistem parçalarının sıcaklık değerlerini kullanılan kasa modeli, kasanın hava akışı, kasanın konumu ve ortam sıcaklığı da belirler. Kullandığınız kasa modeli nedir?

MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıkları paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartına sıcaklık testi yapar mısın? Böyle söyleyince bir şey anlayamayız.
yaptım 45 derece gösteriyor ama ellediğimde gerçekten deyemiyorum çok sıcak neden öyle ? (oyunlarda kasma olmuyor)
MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıkları paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
45 derece gösteriyor ama elimi değdiğimde gerçekten çok sıcak neden öyle

@Emirr04 sıcaklık testini kaç dakika yaptınız? Yükte 45 derece olamaz diye düşünüyorum, boşta 45 derece olmasın o? 80-85 derece üstüne ısınıyor diyebiliriz, sizin eliniz pek bir şey ifade etmez yani.

@Emirr04 sıcaklık testini kaç dakika yaptınız? Yükte 45 derece olamaz diye düşünüyorum, boşta 45 derece olmasın o? 80-85 derece üstüne ısınıyor diyebiliriz, sizin eliniz pek bir şey ifade etmez yani.
Ya şöyle yaptım gpU tweakla gaming moda alip dp fan diye biseyi kapattiktan sonra oyuna girince uygulama kapanıp açılmıyor sadece bilgisyarı yeniden başlatınca aciliyor bende oyundan çıkıp hemn yeniden başlattım ve 45 derece yazıyordu ama çok sıcaktı

Normal koşullarda RX 580 ve RX 590 gibi kartların ısınmaması mümkün değil. Sıcak çalışan kartlar. Ben ASUS ROG STRIX RX 590 kullandım. Orijinal fan ayarlarında 80-82 derecelerde çalışıyordu. Hele ki Dual model RX ekran kartları. Velhasıl bu kartlar ısınıyor almadan önce araştırma yaptıysanız biliyor olmalısınız. Tek bir çaresi var undervolt yapacaksınız. Ya da kartın frekansını düşüreceksiniz. Ben hepsini denedim. En düşük sıcaklık değerlerini frekans düşürmede buldum. Öyle ciddi performans kaybı da yaşamadım. Frekansı biraz aşağı çekip üstüne birazda undervolt yaptım. Bu şekilde kart stok fan ayarlarında 68 dereceyi geçmiyordu.

Son düzenleme:
Ekran kartınız boşta 45 derece oluyor o zaman. Bu değer gayet normal.

Sıcaklık tesi programları bulunuyor. Ekran kartınıza 10-15 dakikalık bir sıcaklık testi yapar mısınız? Youtube'dan bulabilirsiniz nasıl yapılacağını veya buradan da bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı