ASUS Dual RX 580 8 GB çok ısınıyor

Dostum yukarıda yazdım. Okumuyorsun herhalde.
Hepsi karışmış görmemişim
Normal koşullarda RX 580 ve RX 590 gibi kartların ısınmaması mümkün değil. Sıcak çalışan kartlar. Ben ASUS ROG STRIX RX 590 kullandım. Orijiinal fan ayarlarında 80-82 derecelerde çalışıyordu. Hele ki Dual model RX ekran kartları. Velhasıl bu kartlar ısınıyor almadan önce araştırma yaptıysanız biliyor olmalısınız. Tek bir çaresi var undervolt yapacaksınız. Ya da kartın frekansını düşüreceksiniz. Ben hepsini denedim. En düşük sıcaklık değerlerini frekans düşürmede buldum. Öyle ciddi performans kaybı da yaşamadım. Frekansı biraz aşağı çekip üstüne birazda undervolt yaptım. Bu şekilde kart stok fan ayarlarında 68 dereceyi geçmiyordu.
Bunları nasil yapcam söylememişsin?

Kasa çalışırken ekran kartına mı değiyorsun sen herhalde kısa devre çekmiş canın, sıcak olması normal bende PUBG'de 70 derecede çalışıyor 1650S ayrıca AMD GPU'lar yüksek TDP değeri yüzünden fazla ısınırlar NVIDIA kartlara göre.

Kasa çalışırken ekran kartına mı değiyorsun sen herhalde kısa devre çekmiş canın, sıcak olması normal bende PUBG'de 70 derecede çalışıyor 1650S ayrıca AMD GPU'lar yüksek TDP değeri yüzünden fazla ısınırlar NVIDIA kartlara göre.
Yok üstündeki yere hafif değiyorum hissedicek kadar sıkıntı yaparmı ki
Ekran kartınız boşta 45 derece oluyor o zaman. Bu değer gayet normal.

Sıcaklık tesi programları bulunuyor. Ekran kartınıza 10-15 dakikalık bir sıcaklık testi yapar mısınız? Youtube'dan bulabilirsiniz nasıl yapılacağını veya buradan da bulabilirsiniz.
Sıcaklık testini undervolt yaptıktan sonra test ettim pubg deyken 54 derece oluyor ortalama

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı