ASUS Dual RX 6750 XT OC vs ASUS GeForce 3070 Ti Gaming OC

ibrahimkzy

Yoctopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım sistem NOVA-6750XT hazır sistemi. 1 ay önce aldım abime yeni bir sistem almayı düşüyoruz. Onun alacağı sistemde tek fark ekran kartı ASUS GeForce 3070 Ti Gaming OC 8 GB 256 bit. Benim kullandığım ekran kartı ise ASUS Dual RX 6750XT OC 12 GB 192 bit ekran kartı ikimizin işlemcileri de 12400F. Benim PC'yi ona verip onun almak istediği PC'yi kendime almaya değer mi veya değiştirmeye gerek var mı (3000 TL üste vereceğim)?

3070Ti daha iyi olur değer bence

3070 al bence daha iyi olur. 6750 de iyi bir kart fakat Nvidia'nın her şeyi amd den daha iyi. RX 6750 3070 in ortasın da bir kart. Fakat DLSS kullanan oyunlar oynuyorsan kesinlikle nvidia tercih et çünkü DLSS çok fazla işe yarıyor ve FSR ise çoğu popüler oyun da yok.

Oyun performansı açısından değiştirmeyi düşüyordum sizce gerek varmı böyle birşeye
RT performansı önemliyse değiştirin. Yoksa pek bi albenisi yok 3070 Ti'ın, 8 GB VRAM'i nereden baksan tercih edilmeme sebebinin başında geliyor.

3070 Ti bence tam olarak Ti olabilecek bir kart değil güzel mi evet güzel ama 3070 ile arasındaki enerji tüketim farkını bile FPS olarak karşılamıyor bence.
Değiştirmeyi istememin sebebi gerek Dlss gerek diğer özellikleri olsun oyunda daha akışkan ve fps almak istiyorum. Hissedilecek kadar fark edermi Dlss için değiştirmeye gerek varmı.

Geri
Yukarı