Asus Expedition RX570(OC) mi Sapphire Pulse RX 570(OC) mi?

Çok denemedim, daha 2 gün oldu sistemi kuralı ama BF1 oynarken maksimum 75 dereceye çıktı. Yani memnun gibiyim. Fps'ler yüksek gayet. BF1'de fps'im yüksek olmasına rağmen bazen fps drop giriyo gibi oluyo ama muhtemelen 8 GB Ram yetmiyor oyuna. Ya da oyunun optimizasyonundan da olabilir. Ekran kartında bir sorun yok yani.

Undervolt yap 5-10 dereceye kadar sıcaklıklar düşer. BF1'de 8 GB'ın fazla sıkıntı çıkarmaması lazım işlemci sıkıntı çıkartıyordur.
75 derece sıcaklık çok da önemli değil benim için. 80 lere falan çıkarsa düşünürüm. İşlemcim de R5 2600 bu arada. Dediğim gibi fps sayacında 65 ten aşağısını görmüyorum ama arada kasıyomuş gibi oluyor.

75 derece sıcaklık çok da önemli değil benim için. 80 lere falan çıkarsa düşünürüm. İşlemcim de R5 2600 bu arada. Dediğim gibi fps sayacında 65 ten aşağısını görmüyorum ama arada kasıyomuş gibi oluyor.
Ramdir problem. BF 1 yüksek ayarlarda 6-8 gb gibi bir şey kullanıyor diye biliyorum.

Sıcaklıklar hakkında daha fazla bilgi verebilirsen sevinirim. Asus Expedition ve Msi Armor RX 570'ler çok ısınıyor diyorlar. Benim de satın alma planlarım içerisinde oldukları için biraz daha bilgi edinmek istiyorum.

Son düzenleme:
Sapphire tercih ederdim. AMD deyince cidden sihir yapıyorlar. Bunu marketteki tek ITX RX 570 kartına sahip olduklarından anlayabilirsiniz. Kart %100 yükte 78° geçmiyor.

Sapphire tercih ederdim. AMD deyince cidden sihir yapıyorlar. Bunu marketteki tek ITX RX 570 kartına sahip olduklarından anlayabilirsiniz. Kart %100 yükte 78° geçmiyor.
O kartta da tek fanlı olduğundan çok yüksek sıcaklıklara ulaştığını söyleyenleri gördüm. Ama kasa ve ortama göre değişiyor sanırım bu?

O kartta da tek fanlı olduğundan çok yüksek sıcaklıklara ulaştığı söyleniyor. Ama kasa ve ortama göre değişiyor sanırım bu?
Kimseyi dinleme derim. Ses açısından iyi, Sıcaklık açısından ise RX 570 gibi güçlü bir kartı max 78° (gpu benchmark-oyunlarda bu kadar görmezsin) tek fanla soğutmayı başarıyorlar. Sırf fabrika OC'si için diğer modellere yönelebilirsin ama Yukkodan 820₺ gibi bi fiyata cidden sizi üzmeyecek bir kart.

Kimseyi dinleme derim. Ses açısından iyi, Sıcaklık açısından ise RX 570 gibi güçlü bir kartı max 78° (gpu benchmark-oyunlarda bu kadar görmezsin) tek fanla soğutmayı başarıyorlar. Sırf fabrika OC'si için diğer modellere yönelebilirsin ama Yukkodan 820₺ gibi bi fiyata cidden sizi üzmeyecek bir kart.
Konuyla tamamen alakasız ama Gigabyte RX 590 Gaming kartının ısınma değerleri hakkında bir bilginiz var mı? İnternetten hazır sistem alacağım bu yüzden bazen bazı parçalar olmuyor. Buna göre parçalarda değişiklik yapmak durumunda kalıyorum. Ve farklı şeyler de düşünüyorum. Mesela 570 yerine 590 almak gibi. Ama RX 570 olursa işlemcim R5 3600, RX 590 olursa R5 1600 olacak gibi duruyor. Sizce hangisi daha mantıklı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı