Asus Expedition RX570(OC) mi Sapphire Pulse RX 570(OC) mi?

Konuyla tamamen alakasız ama Gigabyte RX 590 Gaming kartının ısınma değerleri hakkında bir bilginiz var mı? İnternetten hazır sistem alacağım bu yüzden bazen bazı parçalar olmuyor. Buna göre parçalarda değişiklik yapmak durumunda kalıyorum. Ve farklı şeyler de düşünüyorum. Mesela 570 yerine 590 almak gibi. Ama RX 570 olursa işlemcim R5 3600, RX 590 olursa R5 1600 olacak gibi duruyor. Sizce hangisi daha mantıklı?
Açıkçası ne istedigine bağlı, daha fazla FPS isterim dersen RX 590 sana 25-35 daha fazlasını verecektir. İşlemci gücü isterim ben dersen ise R5 3600 canavar gibi bir işlemci. Ben olsaydım R5 3600 giderdim çünkü FPS benim için önemsiz. Geleceğe doğru oyunlar çekirdekleri daha iyi kullanmaya başladığında R5 3600 parlayacaktır.

Açıkçası ne istedigine bağlı, daha fazla FPS isterim dersen RX 590 sana 25-35 daha fazlasını verecektir. İşlemci gücü isterim ben dersen ise R5 3600 canavar gibi bir işlemci. Ben olsaydım R5 3600 giderdim çünkü FPS benim için önemsiz. Geleceğe doğru oyunlar çekirdekleri daha iyi kullanmaya başladığında R5 3600 parlayacaktır.
Ben de öyle istiyorum fakat alacağım hazır sistemde RX 570 olarak sadece ASUS Expedition ve MSI Armor var ve bu ikisi hakkında da pek iyi şeyler duymadım. Beni endişelendiren şey bu. Sapphire olsa hemen alayım. Teşekkürler. Bu iki model için biraz daha araştırma yapmalıyım sanırım.

Ben de öyle istiyorum fakat alacağım hazır sistemde RX 570 olarak sadece ASUS Expedition ve MSI Armor var ve bu ikisi hakkında da pek iyi şeyler duymadım. Beni endişelendiren şey bu. Sapphire olsa hemen alayım. Teşekkürler. Bu iki model için biraz daha araştırma yapmalıyım sanırım.
Armordan uzak dur. Expedition daha iyidir.

Armordan uzak dur. Expedition daha iyidir.
Evet armor daha kötü gibi gözüktü araştırmalarımda. Ama Expedition RX570'de kronik sıkıntılar falan olduğunu ve birkaç ay içinde bozulduğunu falan okudum. Sıkıntı orada. Teşekkürler cevaplar için.

Evet armor daha kötü gibi gözüktü araştırmalarımda. Ama Expedition RX570'de kronik sıkıntılar falan olduğunu ve birkaç ay içinde bozulduğunu falan okudum. Sıkıntı orada. Teşekkürler cevaplar için.
Umarım yardımcı olmuşumdur. 1 Aya yeni sistem topluyorum, az bütçe ile harikalar yapmanın ve indirimleri kullanmanın dibine vuracağım :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı