ASUS FX 505DU Ryzen7 3750H GTX1660 Ti işlemci frekansı düşüyor

Eodmir

Centipat
Şu ana kadar GTA 5 ve Witcher 3 oyunlarında denedim. Her iki oyunda da işlemci frekansı 400 MHz'ye düşüyor. CPU sıcaklığının 104 dereceye kadar çıktığını gördüm. CPU sıcaklığı genellikle 95 derece üzerine çıktığında işlemci 400 MHz'ye düşüyor. Yaklaşık 4-5 saniye sonra normale dönüyor. Bu sorunu her oyun oynadığım zaman yaşıyorum. Bazen oyunu açtıktan 5 dakika sonra, bazen 10 dakika sonra oluyor.
IMG-20200103-WA0000.jpg

İşlemci sıcaklığı 104 dereceye çıkıyorsa işlemcinin frekans düşürmesi çok normal. Laptop'unuzu soğutmanız gerekiyor. Eğer garantisi varsa servise gönderin.

Servise gönderdim ısı değerleri normal şeklinde rapor düzenlemişler. Format atıp geri yolladılar. Henüz elime ulaşmadı laptop gelince tekrar test edeceğim.
İşlemciniz turbo modda olabilir, kapatırsanız düzelecektir muhtemelen.
Tüm modlarda denemiştim. Yine de ısınıyordu.
Cihaz servisten bugün geldi. Shadow
of war da yaklaşık 45 dakika denedim, işlemci 45 dakika içinde iki kez 400 mhz ye düştü, bilgisayar bir defa mavi ekran verdi. Oyunu bilgisayarın performans modunda ve bu soğuk havada evin balkonunda denedim. Vallahi ben dondum bilgisayar 95 dereceyi görüyor😅
Cihaz servisten bugün geldi. Shadow
of war da yaklaşık 45 dakika denedim, işlemci 45 dakika içinde iki kez 400 mhz ye düştü, bilgisayar bir defa mavi ekran verdi. Oyunu bilgisayarın performans modunda ve bu soğuk havada evin balkonunda denedim. Vallahi ben dondum bilgisayar 95 dereceyi görüyor😅
Tekrar servise gönderip para iadesi isteyeceğim artık.
Screenshot_2020-01-09-21-36-27-802.jpeg

Belirtmiş olduğum sorun nedeniyle servis değişim raporu düzenledi. İlk altı ay içerisinde parça değişimi gerektiren durumlarda iade talebinde bulunabiliyormuşuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı