ASUS FX553VE-DM416 Gaming Laptop İncelemesi

Sistem Özellikleri:
8GB RAM 2133 Mhz
GTX 1050 Ti 2GB VRAM
1TB Harddisk 7200Rpm
i5-7300HQ 2.5GHz Turbo 3.5GHz 6MB (7.Nesil)
15.6'' inç
Full HD (1080p)

İncelemelerim: Hepsi 1920x1080 çözünürlüğünde incelenmiştir.

GTA V - 50 FPS (ULTRA)
Quantum Break - 35 FPS (ULTRA)
Quantum Break - 60 FPS (MEDİUM)
Need For Speed Payback - 45 FPS (HİGH)
Assassin's Creed Syndicate - 47-48 FPS (MEDİUM-HİGH)
Fallout 4 - 63 FPS (HİGH)
Middle Earth Shadow of Mordor - 53 FPS (HİGH)
Middle Earth Shadow of Mordor- 64 FPS (MEDİUM)
Rise of The Tomb Raider - 45 FPS (HİGH-MEDİUM-VERY HİGH)
Max Payne 3 - 72 FPS (ULTRA)
Battlefield 4 - 65 FPS (ULTRA-HİGH-MEDİUM)
The Witcher 3: Wild Hunt - 55 FPS (HİGH-Nvidia Hairworks Off)
Far Cry 4 - 62 FPS (HİGH)
Crysis 3 - 35 FPS (ULTRA)
Mad Max- 70 FPS (ULTRA)
PES 2018 - 110 FPS (ULTRA)
Tom Clancy's The Division - 38 FPS (ULTRA)

Her oyun incelediğimde konu güncellenecektir. Bu arada bir tek Watch Dogs 2 oyununu sıkıntılı oynadım şu ana kadar ne yaptıysam bu oyuna çare bulamadım bütün ayarları denedim Low'da da ULTRA'da da FPS droplar oluyor bu oyunda. Nasıl bi oyunsa artık adamı çileden çıkarıyor.

@BAHASKA Hocam ben cihazdan memnunum. Isı değerleri soğutucu yokken en fazla 83 dereceyi gördü. Bence normal. Performans olarak çok iyi. Alıp almamak size kalmış. Tek eksiği bence ekran kartı GTX 1050 Ti nin 2GB olması benim başka bir şeyden şikayetim yok.
Cihazın 4GB ekran kartlı versiyonunu almayı düşünüyorum arkadaşlar, lakin bu ısınma sorunu kafamı kurcalıyor. Çok inceleme bulamadım ama bulabildiklerim de ısının özellikle de tam sol eli koyduğumuz bölgeye toplandığını söylemişler fan çıkışı orada olduğundan. Kullanan arkadaşlar bilgilendirebilir mi acaba? Bu büyük bir sorun olmuyor mu?
@DeathStroke123 Bir iki gün içerisinde alınacak bilgisayar, alınmadan sizin söyleyeceklerinizi de duymak isterim.

Son düzenleme:
Cihazın 4GB ekran kartlı versiyonunu almayı düşünüyorum arkadaşlar, lakin bu ısınma sorunu kafamı kurcalıyor. Çok inceleme bulamadım ama bulabildiklerim de ısının özellikle de tam sol eli koyduğumuz bölgeye toplandığını söylemişler fan çıkışı orada olduğundan. Kullanan arkadaşlar bilgilendirebilir mi acaba? Bu büyük bir sorun olmuyor mu?
@DeathStroke123 Bir iki gün içerisinde alınacak bilgisayar, alınmadan sizin söyleyeceklerinizi de duymak isterim.
Ben vazgeçtim almaktan aynı fiyata GTX 1050 ve 8300 işlemci var onu almayı düşünüyorum.

Fan sol tarafta doğru ama klavyeyi falan etkilemiyor o ısıyı elinizde hissetmiyorsunuz yani, şuana kadar en ağır oyunda bilgisayar yük altındayken 85dereceyi gördü ASUS 110dereceye kadar normal, sıkıntı olmaz diyor.

Eğer bütceniz yeterliyse kesinlikle 4GB'lık modeli alın keyfinize bakın benim şuan tek sıkıntım ekran kartının 2GB olması, Forza Horizon3, NFS Payback gibi yüksek sistem gereksinimi olan oyunlarda VRAM uyarısı veriyor ara sıra anlık donmalar olabiliyor. RAM'den takviye ediyor VRAM yetmediği takdirde diyorlar ama o oyunlarda RAM kullanımıda sona dayandığı için takviye ediyor mu etmiyor mu belli değil:) En iyisi RAM'i 16GB'a yükseltmek o şekilde denemek. Eğer dedikleri gibi RAM'den takviye yapma gibi bir durum varsa 2GB VRAM'de sıkıntı çıkarmaz.

@mstf26131 Peki 85 derecelerde falan ekran kartının performansının düşmesi gibi bir durum gözlemlediniz mi? Veya sizce sürekli o derecelerde çalışması ekran kartının ömrünü kısaltır mı? Bir de, Asus'un servis kalitesi ile ilgili bilginiz var mı? Bir sorunumuz olursa falan mağdur ederler mi?
Ben vazgeçtim almaktan aynı fiyata GTX 1050 ve 8300 işlemci var onu almayı düşünüyorum.
Abra A5 V13 lerden mi bahsediyorsunuz efendim?

@mstf26131 Peki 85 derecelerde falan ekran kartının performansının düşmesi gibi bir durum gözlemlediniz mi? Veya sizce sürekli o derecelerde çalışması ekran kartının ömrünü kısaltır mı? Bir de, Asus'un servis kalitesi ile ilgili bilginiz var mı? Bir sorunumuz olursa falan mağdur ederler mi?

Abra A5 V13 lerden mi bahsediyorsunuz efendim?
Evet.

Ben şahsen 85derecede 3-4saat oyun oynadım aralıksız bi performans düşüşü olmadı, bazı ağır oyunlarda grafik kalitesini çok yükselttiğinizde VRAM yetersiz geliyor ve ara sıra anlık donmalar oluyor 1saniyelik donmalar. Ama 4GB'lık modelde böyle bir sıkıntı olmaz.

Servis kalitesi hakkında bir şey diyemem çünkü hiç servise yollamadım cihazı, Asus online chatten yardım alıyorum genelde bir sorum olduğunda ordan yazıyorum.

Monster'ı bende düşündüm fakat 1050ile 1050Ti arasındaki farkı biraz araştırınca vazgeçtim. Farkı araştırın öyle karar verin derim.

Ben şahsen 85derecede 3-4saat oyun oynadım aralıksız bi performans düşüşü olmadı, bazı ağır oyunlarda grafik kalitesini çok yükselttiğinizde VRAM yetersiz geliyor ve ara sıra anlık donmalar oluyor 1saniyelik donmalar. Ama 4GB'lık modelde böyle bir sıkıntı olmaz.

Servis kalitesi hakkında bir şey diyemem çünkü hiç servise yollamadım cihazı, Asus online chatten yardım alıyorum genelde bir sorum olduğunda ordan yazıyorum.

Monster'ı bende düşündüm fakat 1050ile 1050Ti arasındaki farkı biraz araştırınca vazgeçtim. Farkı araştırın öyle karar verin derim.
Cevabınız için çok teşekkür ederim, sanırım Asus notebookta karar kıldım. Biraz araştırdım bir sorun olursa ilk 1-2 hafta içerisinde de iade işleminde bir sorun da olmuyormuş. İade edeceğimi de sanmıyorum zaten bu fiyata 4 GB 1050ti başka hiçbir yerde yok :) Yardımlarınız için de çok sağ olun efendim.

Geri
Yukarı