ASUS FX553VE Uygun Undervolt Değeri Nedir?

DeathStroke123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Polis Memuru
Laptopuma en uygun undervolt ayarları nasıldır? Yardımcı olur musunuz? Bu laptopu kullananlar olupta undervolt işlemi yapan varsa lütfen yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben FX553VD kullanıyorum, daha bugün ilk denememi gerçekleştirdim 0912 Volt'a çektim fakat GPU Z onu 0900 olarak okudu. Uni Engine Benchmark'larında kapanma olmadı sen elindeki silikonun şansına göre daha az veya daha fazla yapmak zorunda kalabilirsin. Bu arada sadece GPU' ma yani 1050 4 GB modeline undervolt yaptım işlemciye dokunmadım.
0912'de crash yedim 0925 şu an en stabil değer. Üstelik normalinden daha yüksek clock speeed ile.
0925'te de crash yedikten sonra 0950'de karar kıldım şimdilik iyiyiz.

Son düzenleme:
MSI Afterburner'ın menüsünde voltaj ayarlama grafiği var ben de daha yeni başladım YouTube'dan daha geçerli ve sğalam bilgi bulabilirsin. Önce Afterburner OSD ile GPU'nun yükte çalıştığı voltajı ve çekirdek hızını inceleyip ardından belli değerlerde düşürüp Benchmark ve oyun seanslarında test ederek kullanabileceğim değeri buldum. Grafikte y ekseninde çekirdek hızı X ekseninde voltaj var onları buluştukları noktada sabitlersen sürekli aynı voltajı ve aynı çekirdek hızına sabitlemiş oluyor ve dolayısıyla gereksiz voltaj almayarak ısınmayı bir nebze azaltıyorsun. Üstelik ben fark etmeden 100 MHz çekirdek hızı da eklediğim halde 0950 voltajda kullanıyorum ve şu anlık bir sıkıntı yaşamadım. Sen yine önce YouTube'daki rehberleri bir incele ondan sonra takıldığın yer olursa yardımcı olurum. Bu gidişle işlemciye de yapacağım havalar ısınıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu abimizin yaptığı daha pratik Bit yöntem, ben bununla anlamıştım. Bazen dediği şekilde yapınca tablo şaşırtıyor fakat genel olarak istediğin voltaj ve çekirdek hızının bitiştiği noktada kutucuğu buluşturup l ye basıp uygula dendiği zaman tablodaki eğri kendini ayarlıyor.

Geri
Yukarı