ASUS G16 614jv için SSD ve RAM önerisi

KC3000S 1TB modelini ve yine kingston marka ram almıştı arkadaşımız aynı cihaza ve sorunsuz kullanıyorum demişti bize bir çok konuda yardımcı oldu, etiketliyorum görünce yardımcı olacaktır size de. @manqueller

Neden daha iyi olur?

600 700 TL fazla verip 4.0 kullanırsa 4 5 yıl sonra bile aynı SSD'yi çağın gerisinde kalmadan yeni bilgisayarına takabileceğini düşünüyorum. Ek olarak arkadaş sistemi kurmak istediğini söylemiş. Aradaki 3 kat hız farkı için bile verilir fiyat farkı.

600 700 TL fazla verip 4.0 kullanırsa 4 5 yıl sonra bile aynı SSD'yi çağın gerisinde kalmadan yeni bilgisayarına takabileceğini düşünüyorum. Ek olarak arkadaş sistemi kurmak istediğini söylemiş. Aradaki 3 kat hız farkı için bile verilir fiyat farkı.

SATA SSD'ler ile en baba NVMe arasında render harici kullanımda dahi fark yok iken 3.0, 4.0 mevzu dahi edilemez.

14 yaşında olan SATA 3 bile henüz çağın gerisinde değilken PCI-e 3.0 için 4, 5 sen ömür biçmeniz komik.

SATA SSD'ler ile en baba NVMe arasında render harici kullanımda dahi fark yok iken 3.0, 4.0 mevzu dahi edilemez.

14 yaşında olan SATA 3 bile henüz çağın gerisinde değilken PCI-e 3.0 için 4, 5 sen ömür biçmeniz komik.

Gen 5 SSD'ler yavaş yavaş çıkarken teknolojinin yavaş geliştiğini düşünmeniz ayrı ironik. Ayrıca paylaştığınız SSD modeli için ben üstteki yorumu yaptım. 2100 - 1700 ile 7000 - 6000 okuma yazma hızlarını karşılaştırmanız komik değil mi? Makul bir fiyat farkı karşılığında uzun ömürlü ve hızlı bir SSD önermem neden sizi bu kadar rahatsız etti anlamadım. Alacak olan arkadaş bütçesi neyse ona göre alır.

Gen 5 SSD'ler yavaş yavaş çıkarken teknolojinin yavaş geliştiğini düşünmeniz ayrı ironik.
Yavaş gelişiyor diye bir şey demedim.

Ayrıca paylaştığınız SSD modeli için ben üstteki yorumu yaptım. 2100 - 1700 ile 7000 - 6000 okuma yazma hızlarını karşılaştırmanız komik değil mi?
Değil. Farkı nerede görecek, açıklar mısınız?

Makul bir fiyat farkı karşılığında uzun ömürlü ve hızlı bir SSD önermem neden sizi bu kadar rahatsız etti anlamadım. Alacak olan arkadaş bütçesi neyse ona göre alır.
Rahatsız eden o değil. Cidden o hızın konu sahibine yarayacağına inanmanız.

Son düzenleme:
Ram
SSD

aktif olarak kullanıyorum. Sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı