ASUS G531GT FPS değerlerim düştü

BoluluBatuhan

Hectopat
2019 Kasım'da aldığım i5 9300H işlemcili GTX1650 ekran kartlı 8 GB RAM'li ASUS laptopum eskiden birçok oyunu rahatça çalıştırırken son 2 haftadır performans sorunu yaşıyorum. LoL'de en yüksek ayarlar 120'nin üstünde FPS alırken şu an 60 70'lere düştü. 2 gün önce AC Origins indirdim fanlar Turbo modundayken Ultra ya da alsam Low'a da alsam 25 35 FPS arası alıyorum ve drop sorunları yaşıyorum. 3 senelik bir oyundan Low'da bile bu kadar düşük FPS almak çok mantıksız geldi. Virüs taraması yaptırdım bir şey yok. Sıcaklığı kontrol ettim CPU 95 derece GPU 75 derece civarlarında bu değerler çok mu fazla o yüzden mi böyle düşük FPS alıyorum ve son 2 haftada ne değişmiş olabilir de birden düşük FPS almaya başladım bir bilgisi ya da tecrübesi olan var mı?

sağ olun
hocam kolay gelsin.
Bir de bir konuyu anlamadım. Bilgisayarı saatler sonra yeni açtığımda masaüstünde dururken bile silent modda 70 derece Turbo modda 95 derece olması normal mi? Hiçbir yük binmeden fan Turbo moda geçti diye bilgisayar açıldığında 95 derece olması çok mantıksız geldi bana. Silent ve Turbo modlarının değerlerini bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• performance.png
    performance.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 25
  • silent.png
    silent.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
sağ olun

Bir de bir konuyu anlamadım. Bilgisayarı saatler sonra yeni açtığımda masaüstünde dururken bile silent modda 70 derece Turbo modda 95 derece olması normal mi? Hiçbir yük binmeden fan Turbo moda geçti diye bilgisayar açıldığında 95 derece olması çok mantıksız geldi bana. Silent ve Turbo modlarının değerlerini bırakıyorum.
Boşta 70 ve 95 derece çok fazla. İşlemciye Intel XTU veya TS ile Undervoltage yapın.

Bende de ilk açıldığında 45-50 derece çıkıyor fakat daha sonra düşüyor hocam boşta 35'e kadar düşüyor ki bende 9750H olan sürüm var sizde hiç düşme olmadı mı? Bilgisayarı açtıktan 5-6 dk sonra yine bakmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı