ASUS G750JX Windows 8 ve Mavericks 10.9 Dual Boot

Xalid Melikov

Hectopat
Yer
Kastamomnu
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisi
Merhaba, Oncelikle Yeni yiliniz kutlu olsun! :)

Ben Sizin son Dual boot videonuzu izledim. Bende ASUS G750JX var. Acaba sizin yaptiklarinizin aynisini yapsam basarili sonuca ulasirmiyim , sorunsuz bir kurulum olur mu ?

Burdan Laptop ozelliklerine bakabilirsiniz.:

https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_ROG_G750JX/#overview

Onceden tesekkur ederim! :)

Ben kurdum Mavericks'i. Sizin videoda yaptiginiz gibi 2 ye boldum ssd-ni, ama kurulumda UniBeast'i kullandim. Bir sanal maverick kurdum once. Sonra App store'dan mavericks'i indirdim, unibeast ile usb ye yazdim. mach_kernel i kendi islemcim ile uyumlu hala getirdim. Her sey guzel geldi ama yuklediyim, SSD'diden boot ediyorum, elma logosu geliyo, asaqidaki donuyo, sonra siyah ekran geliyo ama bilgisayar calisiyor, kapanmiyor. Ne yapabilirim acaba?

Cihaz guvenli modda aciliyor masaustune geliyorum ama usb bellek i takamiyorum, gormuyor ki Kext leri atayim. Ekran kartindan olabilir dedim ama GraphicsEnabler=No da calismadi. Yalnizca guvenli modda aciliyor.

• Islemcim i7-4700hq
  • Ekran karti GTX770m
  • 16 gb bellek

Islemciden kaynaklaniyor bence bu sorun. Sizcede dogru mu?

Sorunsuz bir şekilde bilgisayarım açılıyor, fakat ekran kartıma uygun .kext i bide wireless .kext imi bulamadım. Multibeast de çalışmıyor. Ekranla Wi-fı da sorun yasıyorum.

http://www.tonymacx86.com/mavericks...vericks-asus-g750jx-installation-guide-4.html

Burada benim laptop modelimden olan G750JX-e başarılı bir Mavericks kurulumu yapmışlar. kextilerini aldım fakat ekran kartımla wireless de sorun var . yardımınıza ihtiyacım var.:confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı