ASUS-G75VW Mac Kurmak

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Abi bu sisteme Mac kurabilir miyim?

ASUS-G75VW Intel Core i7 3630QM- 8GB RAM- 256GB Corsair Neutron SSD- 1TB Segate HDD- Nvidia GTX 660M

Abi bide benim BIOS UEFI değil farklı iAtkos sürümü indirmem gerekir mi? Birde Mac OS X mountain lion lisansı nerden alınabilir?

E peki legal mac os x nasıl kuracağım? Birde SSD'de 25GB lik bölüm yapsam olur mu yeter mi Mac için?

Kurduktan sonra satın alacaksın, olay bu kadar basit. Bölüm konusunda bilgim yok. Bu dediğin Dual boot'a girer. Biz denemedik henüz aynı HDD'de iki işletim sistemini.

Peki arşiv olarak kullandığım hdd ye atsam olurmu? Dual boot bi şekilde mac te oluyor ama PC'de riske etmeli miyim?

Telefondan yazmaya çalışınca anlatamadım derdimi ya da asimile olmaya başladım. Dediğim şudur ki şuan SSD haricinde 1 TB'lik bir HDD mevcut laptopta bu HDD'de bir bölüm yaratıp iAtkos kurabilir miyim? Ve boot ederken nasıl bir yol izlemem lazım çünkü dual boot olacak.

Böyle bir problem yaşadım. Ayrıca Secure boot'u kapatma gibi bir seçenek yok. Launch CSM diyor orada enable ve disable olarak iki seçenek var sonrada csmoprom diye bir seçenek çıkıyor aynı seçenekler var. Kuruluma izin vermiyor yardım istiyorum:
20130517_171321_zpsdb9f63d2.jpg

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı