ASUS-G75VW Mac Kurmak

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B
Secure boot problemini hallettim. ASUS ve American Megatrends secure boot seçeneğini security altına koyunca göremedim tabii. Şimdilik Dual-Boot rehberi bekleyeceğim. Sonrada kurulumu yaparız.

Zamanım olursa bir rehber hazırlamaya çalışırım.

- - - Güncellendi - - -

Sorunlar bitmedi. Kurulumu yaptım şimdi USB'den boot ettiğim zaman iAtkos'u Mac'i açmak için elmada kalıyor ne yapmam gerekiyor?

- - - Güncellendi - - -

Güncellemeye devam edelim konuyu. Mac sorunsuz kuruldu. UEFI boot option BIOS'a eklendi. Bilgisayar açılışında artık direk USB'ye gerek kalmadan iAtkos menüsüne gidip dual boot yapabiliyorum şuan. Ama ne zaman Mac'ten boot etmeyi tercih etsem elma çıkıyor altta dönen yuvarlak bir süre sonra duruyor. Ayrıca dikkat ettim o yuvarlak durduktan bir süre sonra HDD LED'te duruyor yanıp sönmeye. Nasıl bu sorunu çözeceğim?

Güncellemeye devam edelim konuyu. Mac sorunsuz kuruldu. UEFI boot option BIOS'a eklendi. Bilgisayar açılışında artık direk USB'ye gerek kalmadan iAtkos menüsüne gidip dual boot yapabiliyorum şuan. Ama ne zaman Mac'ten boot etmeyi tercih etsem elma çıkıyor altta dönen yuvarlak bir süre sonra duruyor. Ayrıca dikkat ettim o yuvarlak durduktan bir süre sonra HDD LED'te duruyor yanıp sönmeye. Nasıl bu sorunu çözeceğim?

İlk olarak boot paramterelerine -x ve -v komutlarını ekle.

-x güvenli mod, -v ise verbose modu, yani yazılı boot. Yazılı boot sayesinde her bir komutu tek tek göreceksin ve tam olarak nerede çakıldığını bulabileceksin. Dediğin yerde takılma genelde sürücü sorunudur. iAtkos kurarken ekran kartına uygun sürücü seçtin mi?

Abi sana şöyle açıklayayım: GraphicsInjector kart Kepler olduğu için devre dışı bırakıldı. USB için Z77 yaması seçildi. Ayrıca hiç dokunmamama rağmen kernel kısmındaki kutucuklar işaretliydi. Onun dışında bir ekran kartı sürücüsü seçmedim. Orada ne yapmam gerekiyordu da atladım ben?

- - - Güncellendi - - -

n8911.jpg

-x -v parametre girişinden sonra aldığım ekran bu. İnglizcem beni yanıltmıyorsa bir problem yok gibi gözüküyor.

- - - Güncellendi - - -

Kurulum bittikten sonra reset attı bilgisayar doğal olarak. Sonra Boot from Mac OS X dedim yani sürücümü seçtim. Bu sefer takılma olmadı ama bir süre sonra sistem kendini reboot etti yine açamadım şu nalet iAtkos'u!

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı