Asus GL702VS vs MSI GE73VR 7RF

Mücahitkül

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki laptop arasında kaldım, sizce hangisini tercih etmeliyim?

Hepsiburada.com'da Asus şu anda indirim ile 8818 TL 22 marta kadar.

MSI fiyatına bakmayın, %18 indirim ile 8566 TL'ye düşüyor.

Fiyat olarak birbirlerine çok yakınlar ama farklı özellikleri mevcut. Örneğin Asus'da G-Sync özelliği var, MSI'ın sogutması daha iyi gibi geldi. Bir de bu laptoplar hakkında inceleme bulamadım. Sıcaklık degerleri olsun, FPS degerleri olsun. Aranızda sıcaklık değerlerini yabancı forumlardan karsılastırabilecek birisi var mı? Eğer Asus derseniz indirim bitmeden alacağım. MSI derseniz beklemeye devam edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Asus'un soğutması kötü değil. İndirim ile MSI alma şansınız var ise MSI tercih edin.

Hocam oncelikle merhabalar ben asus gl702vs-gt76t modelini 2 hafta once almistim geri gonderdim ekrani 75hz cikti. 120hz olsaydi bile geri gondermenin caresine bakardim heralde. Bu bir zevk meselesi sonucta ama beni klavyesi ve hoparloru hic tatmin etmedi. İmkanin varsa raider 035 al bence ama 8000 kusure nasil buldun ben onu anlamadim? Bulursan banada haber edersen sevinirim.Eger param iade olursa ondan alcam. Vatanda inceleme firsatim oldu klavye cok hosuma gitti. İki pc nin de sogutmasi iyi hatta asus daha iyi gibi. Malzeme kalitesi msi daha iyi. Bide msi 120hz ama ips ve gsync yok. Tn panel ama kaliteli diyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Msi %18 nasil indirdin hocam

Son düzenleme:
Hocam oncelikle merhabalar ben asus gl702vs-gt76t modelini 2 hafta once almistim geri gonderdim ekrani 75hz cikti. 120hz olsaydi bile geri gondermenin caresine bakardim heralde. Bu bir zevk meselesi sonucta ama beni klavyesi ve hoparloru hic tatmin etmedi. İmkanin varsa raider 035 al bence ama 8000 kusure nasil buldun ben onu anlamadim? Bulursan banada haber edersen sevinirim.Eger param iade olursa ondan alcam. Vatanda inceleme firsatim oldu klavye cok hosuma gitti. İki pc nin de sogutmasi iyi hatta asus daha iyi gibi. Malzeme kalitesi msi daha iyi. Bide msi 120hz ama ips ve gsync yok. Tn panel ama kaliteli diyorlar

1 buçuk hafta önce hepsiburadada sembol kampanyası olmuştu bilgisayarlara özel orda indirime girmişti. Kaçırmıştım aradım tekrar olucağını ama zamanını bilmediklerini söylediler Ge73vr 8566 Tl ye satılıyordu.

Rx 580 li laptoplar var onlar işinize yaramazmı ?

https://www.bestbuy.com/site/hp-ome...hing-and-carbon-fiber/5902586.p?skuId=5902586 bunun gibi mesela Hp'nin 580'li laptolarından birini alsanız 4 bin tl cebinizde kalır.
Arasındaki farktan bahseder misiniz. Hiç bir bilgim yok bu ekran kartı hakkında. Üst seviye laptoplara neden böyle bir secenek eklediniz performans olarak yakın mı? Farkı nedir?

Rx 580 li laptoplar var onlar işinize yaramazmı ?

https://www.bestbuy.com/site/hp-ome...hing-and-carbon-fiber/5902586.p?skuId=5902586 bunun gibi mesela Hp'nin 580'li laptolarından birini alsanız 4 bin tl cebinizde kalır.
Arasındaki farktan bahseder misiniz. Hiç bir bilgim yok bu ekran kartı hakkında. Üst seviye laptoplara neden böyle bir secenek eklediniz performans olarak yakın mı? Farkı nedir?

İndirimin ne zaman olucağına dair bir bilgi yok. Ayda 1 kere olan KDV indirimini bekliyeceğim.

Son düzenleme:
Bende başlığı açan arkadaş gibi iki laptop arasında kaldım. Konudan anlayan arkadaşlar bizi aydınlatabilirse çok iyi olur gerçekten, şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI modelini bende almayı düşünüyordum fakat soğutması oldukça kötü.

Asus GL702VS tercih edilmeli bence. Fazladan 128 GB SSD gayet iyi bir seçenek. Ayrıca içinde Windows yüklü geliyor.
MSI alırsanız hem 128 GB daha az SSD olacak, hem de Windows olmayacak. Ayrıca MSI logosuna fazladan para ödeyeceksiniz.
Asus tercih ederdim ben.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı