MSI GE73VR 7RF Nasıldır, Alınır mı?

Cihazı kullanıyorum. Soruların varsa yanıtlayabilirim.

Merhabalar, umarım bu mesajımı görür ve cevaplarsın. Biraz geç gördüm çünkü yeni yeni araştırmaya başladım bu bilgisayarı. Bunu almak istiyorum ancak emin olamadığım bazı noktalar var. Sıcaklık ile ilgili bir şikayetin var mı? Sıcaklık kaç dereceye çıkıyor? Ben testlere bakıyorum ekran kartı sıcaklığında sorun yok ancak işlemci sıcaklığı 97 dereceleri görüyor zaman zaman. Bu normal midir? Bir işlemci sıcaklığı günümüzde ne olmalı? Ayrıca fan sesleri ne durumda, rahatsız ediyorlar mı? Son derece kaliteli bir oyuncu kulaklığı kullanırsam ses sorununu aşabilir miyim? Ayrıca eklemek istediklerini yazarsan çok mutlu olurum. Çünkü bu ayın sonunda ciddi ciddi alacağım. Raider modeli ile titan pro modeli arasında kaldım.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar, umarım bu mesajımı görür ve cevaplarsın. Biraz geç gördüm çünkü yeni yeni araştırmaya başladım bu bilgisayarı. Bunu almak istiyorum ancak emin olamadığım bazı noktalar var. Sıcaklık ile ilgili bir şikayetin var mı? Sıcaklık kaç dereceye çıkıyor? Ben testlere bakıyorum ekran kartı sıcaklığında sorun yok ancak işlemci sıcaklığı 97 dereceleri görüyor zaman zaman. Bu normal midir? Bir işlemci sıcaklığı günümüzde ne olmalı? Ayrıca fan sesleri ne durumda, rahatsız ediyorlar mı? Son derece kaliteli bir oyuncu kulaklığı kullanırsam ses sorununu aşabilir miyim? Ayrıca eklemek istediklerini yazarsan çok mutlu olurum. Çünkü bu ayın sonunda ciddi ciddi alacağım. Raider modeli ile titan pro modeli arasında kaldım.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

97 derece kabul edilebilir bir sıcaklık değil.

Notebookcheck sitesinde sıcaklık bunu doğruluyor maalesef stres testlerinde o tarz sıcaklık değerlere ulaşılabiliyor ancak oyunlarda çok yüksek sıcaklık değerleri elde etmeyebilir. Fan sesi çoğu laptoplarda oldukça duyulabilir düzeyde 50 DB civarı. Kulaklık takıyorsan senin için problem olmaz.
Alternatif olarak alienware modellerine bakabilirsiniz. (Alienware modellerinde çoğu 60 hz ekrana sahip. Önemliyse sizin için dezavantajtır.) Ama benim tavsiyem madem güçlü bir laptop alacaksınız, yeni nesil işlemcili laptopları tercih edebilirsiniz. Şuan ülkemizde yok ancak yakın zamanda gelebilir. Fiyat farkı olacaktır ancak buna değer. Hani bu da kötü değil ancak yeni nesil işlemcilerle belki bu kadar yüksek sıcaklık değerleri bi nebze de olsa düşürülmüş olabilir. 6 çekirdeğe sahip ve yük dağılımı düşüyor.

Notebookcheck sitesinde sıcaklık bunu doğruluyor maalesef stres testlerinde o tarz sıcaklık değerlere ulaşılabiliyor ancak oyunlarda çok yüksek sıcaklık değerleri elde etmeyebilir. Fan sesi çoğu laptoplarda oldukça duyulabilir düzeyde 50 DB civarı. Kulaklık takıyorsan senin için problem olmaz.
Alternatif olarak alienware modellerine bakabilirsiniz. (Alienware modellerinde çoğu 60 hz ekrana sahip. Önemliyse sizin için dezavantajtır.) Ama benim tavsiyem madem güçlü bir laptop alacaksınız, yeni nesil işlemcili laptopları tercih edebilirsiniz. Şuan ülkemizde yok ancak yakın zamanda gelebilir. Fiyat farkı olacaktır ancak buna değer. Hani bu da kötü değil ancak yeni nesil işlemcilerle belki bu kadar yüksek sıcaklık değerleri bi nebze de olsa düşürülmüş olabilir. 6 çekirdeğe sahip ve yük dağılımı düşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten tavsiyeye açığım, ben oyunları 17 inch bir ekranda 1080p (ultra-high-eğer grafik kaplamaları iyiyse oyunun medium ayarlarda bile) çözünürlükte ve en az ama en az 60 fps almak istiyorum. Msi almak istememin sebebiyse malzeme kalitesi son derece iyi olsun istiyorum. Acaba bunun yetine yeni çıkacak olan 8. Nesil i7 işlemcili ve gtx 1060 lı ekeankartı olan modellere mi yönelmeliyim? "Hem işlemci performansı artacak hem ekrankartı 1070 e göre daha düşük olacağı için işlemciye yük binmemiş ve ısınma problemi pek yaşamamış olacağım" diye düşünebilir miyim? Mesela ms gs65 stealht pro thin modeli nasıl? Çok çok teşekkür ediyorum şimdiden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu izlemiştim, işlemci genelde 88 derecelerde ama zaman zaman 90-94 arası seviyelere ulaşıyor bu zaman içerisinde işlemciye zarar verir mi ben bunu anlayamıyorum çünkü bilgi eksiğim çok, pek tecrübemde yok. Yıllık bakımını yaptırdığımı tozları temizletip macunlarını yenilettiğimi düşünecek olursak?

@mhteren Başlardaki sıcaklık düşük sadece, videoda ilerledikçe ortalama 95 derece olarak kalıyor sonuçta 10 dakika oyun oynayıp bırakacak değilsiniz bu yüzden bu modeli almanızı tavsiye etmem çünkü bu değeler kabul edilemeyecek kadar yüksek. Tavsiye edebileceğim model şudur;

Dell Alienware Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

Öncelikle bu model 4.5 kg kadar ağır olduğu ve kasası oldukça geniş olduğu için soğutması iyidir (bir zahmet). Bununla birlikte 1070 ile 60 fps altına düşeceğiniz 1-2 oyun vardır şuan ultra ayarlarda.
Ekran 120HZ ve g-sync ile geliyor ek bilgi olarak açıklamada yazdıklarına göre.

Kullanan varsa bir sorum var. Baya bi yorum okudum. Aradan 5 6 kişi falan masaüstüne sağ tıkladığında donma olduğundan sözetmiş. Bu doğrumu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı