ASUS GT301 sıvı soğutma destekliyor mu?

Sadece egzos fanını da değişmiş olabilir ama güzel duruyor. 120mm sıvı soğutma neden düğünüyorsunuz ? Kule tipi 240mm kadar performans gösterem bir soğutucu önerebilirim
Düşünme nedenim egzotiğe önem vermem. Eskiden beri sıvı soğutuculu pc olan arkadaşlarıma bi özentim vardı diyebilirim. Kule tipi kötü görünüyor ama önerin bakayım

Düşünme nedenim egzotiğe önem vermem. Eskiden beri sıvı soğutuculu pc olan arkadaşlarıma bi özentim vardı diyebilirim. Kule tipi kötü görünüyor ama önerin bakayıg

Güzel gözüken önereyim o zaman size ben de kendime bundan aldım. Dark Freezer x129

68 CFM oranına sahip gayet güzel bir ürün ve cok güzel argbleri mevcut

Son düzenleme:
Bugün Vatan Bilgisayar'dan ASUS TUF X570 Plus aldım, ben de sıvı soğutucu sığmaz diye kule tipi soğutucu almıştım. Anakartı satın almama yardımcı olan arkadaş da GT 301 kullanıyormuş. Seninle ve benimle aynı sistem sadece 3060LISI, bana dediği şey GT301'de üste 240mm sıvı soğutma konusunda anakarttan bir sorun yaşamazsın fakat RAM'ler RGB ise 0'a 0 oturur RGB değil ise montajlarsın dedi. Yardımcı olur musunuz dediğimde ise ne yazık ki yardım edemiyoruz dediler. Kule tipi soğutucuyu daha montajlamadım ama eğer yetmezse ben de sizinki gibi sıvı soğutma takmayı düşünüyorum. Aldığım kule tipi soğutucu da Dark Freezer X129, 68 CFM özelliğine sahip 2 fanlı bir soğutucu. GT301'in fanlarıyla da aynı yönlü çalışacağı için hava akışına çok daha iyi gelecektir. Sana da tavsiye edebilirim @zazalpha istersen araştırabilirsin. Teknobiyotik'ten 1 hafta önce 465 TL'ye aldım.

@zazalpha
Bir diğer konu ise kasanın hava akışı gerçekten mükemmel. B450 eski anakartım 40 dereceyi bile görmüyordu ki kendine özel bir havalandırma fanı yok. Sıvı soğutmayı öne takıp bu hava akışını bozmanızı tavsiye etmiyorum ben kendimce.

Bu arada kasanız harika gözüküyor hocam maşallah. Kasa stock fanlarında değişim mi yaptınız?
Dostum görüyorsun paylaştığım fotoğraflarda yaşadığım sıkıntı nedeniyle nasıl montajladığımı. Asus resmi sitesinde bile üst kısım sıvı soğutma destekliyor olarak görünmüyor. Ben de istemez miydim tam fan oluklarına rahatlıkla monte edeyim. Ama çok zorladım ve bu işlerden de anlarım, olduramadım.

O nedenle sen de o bilgisayarcı danışman arkadaşın dediklerine istinaden benim paylaştığım fotoğrafları görüntüler arasında bir tercih yap. Üste takacaksan da başına gelecekleri bil yani.

Dostum görüyorsun paylaştığım fotoğraflarda yaşadığım sıkıntı nedeniyle nasıl montajladığımı. Asus resmi sitesinde bile üst kısım sıvı soğutma destekliyor olarak görünmüyor. Ben de istemez miydim tam fan oluklarına rahatlıkla monte edeyim. Ama çok zorladım ve bu işlerden de anlarım, olduramadım.

O nedenle sen de o bilgisayarcı danışman arkadaşın dediklerine istinaden benim paylaştığım fotoğrafları görüntüler arasında bir tercih yap. Üste takacaksan da başına gelecekleri bil yani.
Siz sorun yaşamamış gibi görünüyordunuz hocam , bu yazdıklarınızdan sorun yaşadığınız sonucuna mı varmalıyım ?

Siz sorun yaşamamış gibi görünüyordunuz hocam , bu yazdıklarınızdan sorun yaşadığınız sonucuna mı varmalıyım ?
Teknik olarak sorun yaşadım evet, ama bulduğum çözüm tam anlamıyla da bir çözüm sayılmaz. Sonuçta ben o radyatörü tüm vidalarıyla kasama tutturamadıktan sonra montaj tam anlamıyla başarılı olmuş sayılmaz. Ben uğraştım ve 3 vidayla tutturdum ama senin bu şekilde montajı yapabileceğinini garantisini yine veremem. Belki hiç ummadığın bir sorunla karşılaşacaksın. Denemeden bilemezsin yani :)

Kule tiplerinin dr mi boyutu oluyor 😨
Kasanın iç hacminin desteklediği yükseklikte alman gerek. Kasanın özelliklerinde cpu coolear height diye bahseder bu ölçüden. Kule tipi bakarken de bu ölçü detaylarına bakmalısın.

Ne kasaymis arkadas kac ay once actim konuyu millet hala ugrasiyor kule tipi alin gecin ben oyle yaptim.
bu arada öyle şunu al bunu al geç demek kolay. Herkesin bir göz zevki ve kullanış amacı var. Ne güzel işte açmışsın konuyu ve halen birilerine fikir oluyor. Bundan mutlu olman gerek. İletiler seni rahatsız ediyorsa konuyu takip etmeyi bırakabilirsin. Aşağıdaki gibi bir Setup ile uğraşıyorsan önemli yani sıvı soğutucu tercihi. Kasa da o derece önemli. GT301 ile satılan binlerce hazır sistem var.

20220507_223336.jpg
20220507_223038.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı