ASUS GTX 1070 08G Coil Whine Sorunu

Enes84

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi Asus GTX 1070 OC kullanıcısıyım fakat ilk kartti Coil Whine probleminden dolayı iade ettim. Daha sonra ekran kartını yeniden aldım. Ayni sorun bunda da mevcut. Sistemden kaynaklı başka bi etken olabilir mi?

Sistem:
Asus Z170-A Intel Z170 1151 Soket DDR4 3400MHz ANAKART
Kingston DDR4 2x8GB HyperX Fury 2666MHz RAM
ASUS ROG Strix GeForce GTX 1070 O.C
WD blue 3.5 SATA 3 64 MB 7200 RPM HDD
Intel Skylake Core i5 6600K
Corsair Vs650 W PSU
Samsung 850 evo SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemden kaynaklı olacağını zannetmiyorum. Çünkü 970-980-1060-1070-1080 hepsinde coil whine sorunu gözlemlenmekte, internette araştırınca görebilirsiniz. Aslında bu problem biraz şans işi diyebiliriz çünkü uzun süredir kullanıp da hiç sorun yaşamadığını belirten kişiler de mevcut. Coil whine yazılımsal bir sorun olmadığı için pek çaresi de yoktur açıkçası. Bobinlerin sıkı veya gevşek sarımı ile ilgilidir. İade hakkınız her zaman vardır bu problemle karşılaştığınız zaman ancak yeni gelen ekran kartında da bu problemle karşılaşabilirsiniz tamamen şans işi şahsımca.

Asus anakartının driverlarını yüklerken SonicStudio mu ne var ses driverı onu kurma o hatalı. :) Aynı sorun bende de oldu sorun ondaymış hem CW sorunu var gibi kart ses çıkarıyodu hatta pc'den de kulaklığa bile CW sesi parazit gibi geliyodu. Meğer o ses sürücüsü hatalı, Asus Tweak programını etkiliyor oda ekran kartı fanlarını etkiliyor hem fanlardan ses geliyor hemde aynı ses kulaklıkta bile parazit yapıyor. :) Onu kurmadan şuan sıfır ses, sıfır parazit, sıfır CW ile aynı kartı kullanıyorum. :) Ses ile ilgili bişey kurma driver oto windows kursun. :)

Değiştirip tekrar alırsam 3'üncü ekran kartı olucak dediğin gibi bende şans işi olduğunu düşünüyorum.

Önerini deniyeceğim umarım bahsettiğin problemden dolayıdır. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı