Evga GTX 980 Tİ FTW Coil Whine Sorunu

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirtmiş olduğum gibi bu sorundan dolayı kafayı yemek üzereyim, artık ekran kartına yumruk atıyorum, boştayken bile ses yapıyor ses yapmadan durduğu yok. Ne yapacağımı bilmiyorum ekran kartını ikinci el birinden aldım, yaklaşık 1 buçuk senedir bende kullanıyorum, hiç sorun yoktu ama yaz gelince sanki çok abartı bir şekilde bu sesler arttı. Garantisi de yok yurt dışı olduğu için ya bu ekran kartını kıracam ya da bir şekilde düzelecek, size çekmiş olduğum küçük bir video linkini paylaşıyorum lütfen yardım teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi olmasa bile EVGA'ya teknik servise gönderin. Duyduğum kadarı ile oldukça kaliteli bir servis. Eğer yüksek bir meblağ çıkar ise yaptırmadan geri alırsınız. Kargo masrafı da git gel 100-200 tutar diye düşünüyorum.

Başka bir bilgisayarda deneme imkanın varsa dene sorun PSU kaynaklı da olabiliyor. Ayrıca PSU'nun farklı güç kabloları varsa onları dene. Görüntüyü nereden alıyorsan farklı yerden almayı dene. Orjinal BIOS yenilemesi yap belki aldığın kişi üzerinde oynanmış BIOS kurmuştur. Bunları yaptıktan sonra halen çözülmediyse ya bu şekilde kullanacaksın ya da ücret karşılığı ne tutuyorsa Evga servisine yollayacaksın.

öncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim Benim PSU 700W ekran kartım çok temizdir en son 3 ay önce termal macununu yeniledim ve temizledim şuan bile baksanız sıfır mı dersiniz o derece temizdir kapağını açık tutarım her zaman üstündeki tozu alırım yani çok temiz o konuda bir sorunum yok beni rahatsız eden tarafı bilgisayar boşta iken yapıyor bu bobin sesini oyun esnasında yapsa yüreğim gam yemeyecek sinirden kıracak duruma getiriyor insanı bu arada bir arkadaşım evga garanti ye gönder demiş ama nereye nasıl göndereceğimi ne yapacağımı inanın bilmiyorum bu konuda da yardım ederseniz çok sevinirim bu arada evga nın oc programı var kendisi için o program ile overclock u daha çok düşürüyorum normal değerlerin bile altına düşürüyorum gene aynı oluyor ekran kartını zorlamak istemiyorum zaten yeterince iyi bir kart tam performans almasam bile yeter bana zaten istediğimi fazlası ile veriyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı