Asus GTX 970 Coil Whine sorunu

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Aydın Fen Lisesi
Arkadaşlar geçen gün Vatan Bilgisayardan MSI Gtx 970 aldım. Coil whine çıktı sonra asus gtx 970 ile değiştirdim. Asus'ta da çıktı babam yeniden değiştir diyor vatandaki satıcılar istersen değiştir yeniden çıkacak diyorlar. Ama bir zararı yok diyorlar sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten işin mantığı 980 sattırmak. 60 fpsde oynadığınız zaman gayet akıcı olur daha yükseğe çıktığı zaman ben pek fark göremiyorum.

Teşekkürler.

Şahsen ben 55- 60 fps ile 100 fps' de oynadığım oyun arasındaki farkı görebiliyorum.

Elbette kişiden kişiye görüşler her zaman değişir zevkler ve renkler tartışılmazmış ancak GTX980 de öyle bir sorun olmaması imkansız şimdiye kadar CW sorununun önüne %100 garantiyle geçmiş bir kart görmedim.

Dün çok yakın bir tanıdığım getirdi hatta benimkinden ses çıktığını o an fark ettim. Getirdiği model Asus rog strix 980 idi. Eğer test etme şansım olursa bir iki hafta sonra paylaşım yaparım etiketlerim sizi de.

Şahsen ben 55- 60 FPS ile 100 FPS' de oynadığım oyun arasındaki farkı görebiliyorum.
O kadar ince görüş yeteneğiniz varsa ben bu tartışmadan çekiliyorum :D

Dün çok yakın bir tanıdığım getirdi hatta benimkinden ses çıktığını o an fark ettim. Getirdiği model ASUS rog strix 980 idi. Eğer test etme şansım olursa bir iki hafta sonra paylaşım yaparım etiketlerim sizi de.
Bir GTX 980 de CW yoksa aynı marka diğer GTX 980 modellerinde de CW yoktur anlamına gelmez.
Sallıyorum örneğin 100 tane GTX 980 den 5 veya 10 tanesi CW sorunlu.

Dün çok yakın bir tanıdığım getirdi hatta benimkinden ses çıktığını o an fark ettim. Getirdiği model ASUS rog strix 980 idi. Eğer test etme şansım olursa bir iki hafta sonra paylaşım yaparım etiketlerim sizi de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya şöyle bişey var hepiniz 100 fps 200 fps demişsinizde monitörününz 144 hz veya 120 hz değilse zaten göremezsiniz o 100 fps leri 90 fps leri alıcağınız şey 60 fps dir . O yüzden Vsync diye bi ayar var her oyunda. Boşa enerji, güç tüketimi, hatta biyerden sonra alığınız 200 fps oyunda bulanıklığa kaymalara sebep oluyor.

Ya şöyle bişey var hepiniz 100 FPS 200 FPS demişsinizde monitörününz 144 hz veya 120 hz değilse zaten göremezsiniz o 100 FPS leri 90 FPS leri alıcağınız şey 60 FPS dir . O yüzden vsync diye bi ayar var her oyunda. Boşa enerji, güç tüketimi, hatta biyerden sonra alığınız 200 FPS oyunda bulanıklığa kaymalara sebep oluyor.
Klavyenizden bal damlıyor :D

Bende de MSİ GTX 970 var 100 FPS üzerine çıkmadığı sürece tık ses gelmiyor. 100 üzerin de ise çok az bir ses geliyor, duymak için sesi ve kasada ki tüm fanları kapatmam gerekiyor ancak öyle hafiften duyuluyor. Ancak ara geçişler de vs 500 üzeri FPS lerde bazı oyunlarda 2000 civari FPS oluyor o zaman duyulabiliyor.

Ayrıca diğer bir konu 60HZ monitörünüz varsa 60 FPS den sonrasın da algıladığınız tek şey üst üste binen karelerden dolayı ekran da oluşan yırtılmalar olur. Bunu engellemek için de VSYNC açarsın. 60HZ den sonrasını farketmek için 100-120-144 HZ monitörünüz olması gerek.

FPS çılgınlığı nedir anlamıyorum. Battlefield 4 oynarken ultra ayarlara alıyorum çözünürlükte 2k yapıp 70-80 FPS gibi değer alıyorum tamamdır (Monitörümü 75HZ de kullanıyorum).
144 HZ monitörünüz yoksa 100 FPS üstüne çıkma hevesi nedir ki? Yok ben FPS 100 üzeri olunca kendimi iyi hissediyorum diyorsanız o başka tabi. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı