ASUS GTX 1660 Ti ısınma sorunu

yusuf200549

Femtopat
Daha fazla  
1 Yıl once Vatan'dan alldıgım hazır sıstemde ASUS Dual GTX 1660 Ti var vevaşırı ısınma problemi var. 87'yi gordugu oluyor geri gotursem herhangi bir şey yaparlar mı ? Garantisi devam ediyor ve kutuları attım.

Dosya Ekleri

• QSHNUPAPSO1032019173637_DUAL-GTX1660TI-6G-1.jpg
    QSHNUPAPSO1032019173637_DUAL-GTX1660TI-6G-1.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 56
Evet kasanın da hava girişi çok az. Kart da ısınma problemli zaten. Dual ve Windforce modeller genelde ısınma sorunlu oluyorlar zaten. 1 yıl da kullanılmış kasaya değişim beklenmemeli.
Eski Dual serisi sorunluydu yani o tasarımda olanlar. Yeni Dual kartlar baya iyi, Windforce 3 fanlı modelleri gayet serin 2080S Windforce ile 1400RPM 69 derece üstü görmedim.

ASUS Dual kartların soğutması iyi değil. Bu kartın bu sıcaklıklara çıkması normal. Değişim yapacaklarını zannetmiyorum. Fan ayarı yapmayı deneyin sıcaklığı düşürecektir. Eğer yine içinize sinmiyorsa garantiye gönderebilirsiniz ama bir sonuç alabileceğinizi sanmıyorum.
Not: Bu derecelere kadar ısınmasının bir diğer nedeni kasanız. Kasanızın önü kapalı ve hava alabileceği düzgün bir yer yok. Bu nedenden dolayı sağlıklı bir hava sirkülasyonu sağlanamamaktadır.

Eski Dual serisi sorunluydu yani o tasarımda olanlar. Yeni Dual kartlar bayağı iyi, Windforce 3 fanlı modelleri gayet serin 2080S Windforce ile 1400RPM 69 derece üstü görmedim.

Hepsi demiyorum zaten hocam. Hepsi sorunlu olsa piyasadan kaldırırlardı. Çoğu markanın çoğu model kartının Windforce modeli sıkıntılı. Zaten üreticinin 20 ve 30 serisi gibi en üst seviye kartlarda hata yapmaması lazım.

ASUS Dual kartların soğutması iyi değil.
Bu durumu yukarıda açıkladım. Eski, yani arkadaşta olan modeller ciddi ciddi sorunlu. Fakat yeni çıkan misal 3070 Dual, Dual Evo kartlar 65 67 dereceleri geçmiyor. Direkt seriyi kötülemek yanlış olur.
Hepsi demiyorum zaten hocam. Hepsi sorunlu olsa piyasadan kaldırırlardı. Çoğu markanın çoğu model kartının Windforce modeli sıkıntılı. Zaten üreticinin 20 ve 30 serisi gibi en üst seviye kartlarda hata yapmaması lazım.
2 fanlı olanlar sorunlu ya, ama 2 fanlı da olsa 3 fanlı da olsa CW var bayağı. Sistemi sattım satmasam atardım gelen sesi, baya ses yapıyor Windforce. Ama dediğim gibi 2 fanlılar ısınırken 3 fanlılar serin çalışıyor sesli de olsa.

ASUS Dual kartların soğutması iyi değil. Bu kartın bu sıcaklıklara çıkması normal. Değişim yapacaklarını zannetmiyorum. Fan ayarı yapmayı deneyin sıcaklığı düşürecektir. Eğer yine içinize sinmiyorsa garantiye gönderebilirsiniz ama bir sonuç alabileceğinizi sanmıyorum.
Not: Bu derecelere kadar ısınmasının bir diğer nedeni kasanız. Kasanızın önü kapalı ve hava alabileceği düzgün bir yer yok. Bu nedenden dolayı sağlıklı bir hava sirkülasyonu sağlanamamaktadır.
öndeki camı cıkardım ve 5 6 derece oyanama oldu

Geri
Yukarı